Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 18 czerwca 2012 
    

Intel kupuje rozwiązania z dziedziny łączności bezprzewodowej


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:19
(1)
Intel poinformował o zakupie od firmy InterDigital około 1700 zastrzeżonych rozwiązań dotyczących łączności bezprzewodowej. Umowa pomiędzy obiema firmami zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku. Na jej mocy za kwotę 375 milionów dolarów Intel wejdzie w posiadanie rozwiązań i patentów dotyczących sieci 3G wraz HSDPA (High Speed Download Packet Access) i HSUPA (High Speed Upload Packet Access) oraz LTE i WiFi 802.11. W oświadczeniu Intel poinformował o ważnym kroku, który pozwoli przyśpieszyć główne i strategiczne inwestycje w urządzenia mobilne.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu Intel zaprezentował platformę o nazwie Medfield, adresowaną do stosowania w smartfonach i tabletach. Główną częścią platformy jest oczywiście procesor SoC Atom Z2460 taktowany zegarem 1,6 GHz, ze zintegrowanym układem graficznym SGX545 odkupionym od firmy PowerVR. Całość jest produkowana z wykorzystaniem 32nm procesu produkcji i ma napędzać systemy Android 2.3.x lub 4.0 w wersjach x86. Podczas prezentacji pokazane zostały referencyjne smartfony z 4-calowym ekranem oraz 8-calowy tablet Lenovo K800. Firma najwidoczniej stara się ugryźć część szybko rosnącego rynku smartfonów i tabletów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Medfield (autor: RusH | data: 19/06/12 | godz.: 03:44)
    cpu do komorki ktory w spoczynku ciagnie wiecej niz ARM pod obciazeniem :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.