Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 22 czerwca 2012 
    

Atom w mikroserwerach HP zamiast SoC ARM


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 12:16
(2)
Jakiś czas temu HP informował, że w swoich nowych mikro serwerach, a więc komputerach typu serwer, przeznaczonych dla małych i średnich firm, wykorzysta procesory zbudowane na bazie ARM. Producent zachwalał, że wykorzystanie kilku słabszych procesorów SoC Calxeda pozytywnie wpłynie na ilość zużywanej przez serwer energii. Podobny krok zapowiedział również Dell i to skłoniło HP do zmiany zdania i zastąpienia rdzeni ARM układami x86 na bazie architektury Atom. Konkretnie chodzi o układy o kodowej nazwie Centerton, które pojawią się w ofercie Intela w przyszłym roku.

Będą one produkowane z wykorzystaniem 22nm procesu produkcji i prawdopodbnie będą stanowić rozwinięcie architektur Clover Field oraz/lub Medfield. Aktualnie wiadomo tylko, że ich TDP ma oscylować wokół 6W, a częstotliwości pracy rdzeni mogą dochodzić nawet do 2GHz.

Jeden z przedstawicieli HP stwierdził również, że Dell tak naprawdę nie zaprezentuje zbyt szybko serwerów na bazie układów ARM, a wszystkie, szumne plany mają tylko pomóc w wytargowaniu lepszych warunków z Intelem. Dell jest bowiem jednym z najbliższych partnerów Intela. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. i to skłoniło HP (autor: RusH | data: 22/06/12 | godz.: 13:54)
  hahaha niee
  sklonila nowa umowa z intelem i lapow^^^"marketing budget" na promowanie atomow w klastrach.
  Tak samo jak Nvidia oficjalnie placi devom za wyswietlenie loga przy odpalaniu gry, a nieoficjalnie w umowie sa klauzule o uzywaniu middleware Nvidii (physx, tesselacja itd). Middlewaru ktory zupelnie przypadkiem chodzi szybko tylko na nvidii i robi cyrki ala teselujemy niewidzialny ocean pod mapa bo nasze karty sa szybsze w teselacji od AMD.


 2. oscylować wokół? (autor: Grelcio | data: 22/06/12 | godz.: 17:11)
  Nie lepiej "wynosić około"?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Oscylacja


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.