Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 25 czerwca 2012 
    

Intel kupuje 1700 patentów związanych z komunikacją bezprzewodową


Autor: Wedelek | źródło: androidauthority | 11:14
(3)
Firmę Intel znamy bardzo dobrze jako największego producenta procesorów zbudowanych na bazie architektury x86, ale mimo ogromnego potencjału "niebiescy" nie są w stanie nawiązać równej walki z układami na bazie architektury ARM, przeznaczonymi dla smartphone'ów i tabletów internetowych. Gigant z Santa Clara nie ma jednak zamiaru się poddawać i niedawno zakupił aż 1700 patentów od firmy InterDigital. Większość z nich jest powiązana z komunikacją bezprzewodową, a nowy nabytek obejmuje między innymi prawa do technologii takich jak 3G, 4G, LTE, HDSPDA, WCDMA oraz WiFi 802.11.

Jak by tego było mało, to Intel kupił wspomniane patenty po okazyjnej cenie 375 milionów dolarów. W tym miejscu warto jedynie wspomnieć, że niedawno pakiet 1000 patentów jednej z firm został wyceniony na ponad miliard dolarów.

Łatwo można się w tym momencie domyślić, że Intel wykorzysta nowe patenty w kolejnych generacjach układów heterogenicznych, które będą walczyć z produktami Nvidii, Qualcomma czy Texas Instruments.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Intel (autor: Conan Barbarian | data: 25/06/12 | godz.: 11:53)
  Intel został rozjuszony przez ARM-a, co będzie dobre dla nas wszystkich. Może sie wydawać, że Intel nie ma większych szans w dziale "mobile", ale to może się zmienić na przestrzeni kilku lat i poczciwe x86 wyrżnie ARM-a nawet w tym segmencie.
  Jeśli ARM będzie się rozwijać dynamicznie, to Intel przegra na tym polu, ale jeśli potencjał Intela nie zostanie doceniony, to Intel zamorduje ARM-a z wielką satysfakcją (większą niż w przypadku AMD).


 2. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 25/06/12 | godz.: 13:05)
  a potem intela potną na kawałki bo będzie monopolistą, bo poza niszowym amd nikt nie będzie poza intelem produkował mikroprocesorów, które będą mogło pracować z jakimś sensownym system operacyjnym (liczę android, ios, windows).

  Ale walka z ARM przy użyciu atoma to według mnie zły pomysł, no ale mają kasę to mogą próbować.


 3. @Markizy (autor: Conan Barbarian | data: 25/06/12 | godz.: 13:20)
  Atom to tylko nazwa - zrobią w nim co będą chcieli a jeśli będzie potrzebna inna nazwa, to zmienią i to. Intel jest absolutnym liderem technologii i wyprzedzając innych o dwa procesy technologiczne może wygrać walkę nawet z potencjalnie lepszą architekturą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.