Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 25 czerwca 2012 
    

Sony Vaio E 14 wchodzi do sprzedaży


Autor: DYD | 11:59
(6)
W czerwcu na polskim rynku pojawi się Sony Vaio E 14 z ekranem 14 cali. Vaio z tej serii wyróżnia się stylistyką obudowy, oferowanej w trzech kolorach - białej, czarnej i różowej - uzupełnione barwnymi ozdobnikami na obrzeżu, pokrywie, gładziku i klawiaturze notebooka. Dodatkowo ramka głośnika wykonana została z aluminium. Klawiatura posiada izolowane klawisze, a jej podświetlenie - włączane przez czujnik światła w otoczeniu - umożliwia pisanie w ciemnym miejscu. Ten sam czujnik zmniejsza jasność ekranu, aby obniżyć zużycie energii w słabszym oświetleniu.

Duży, obsługujący gesty gładzik pozwala na klikanie na dużej powierzchni i umożliwia intuicyjną, "bezprzyciskową" obsługę. Nie brakuje więc miejsca na przeglądanie stron www czy edycję zdjęć przy użyciu takich gestów, jak przewijanie, pstryknięcie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót.

Nowością w komputerach VAIO jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows Media Player, Internet Explorer 9, PowerPoint i PowerDVD.

Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem "Exmor for PC" poprawia jakość obrazu podczas wideorozmów.

Hybrydowy system graficzny wykorzystuje dedykowany procesor grafiki do zastosowań o znacznej złożoności, takich jak gry, wyświetlanie filmów czy edycja zdjęć. W przypadku zadań o mniejszych wymaganiach procesor ten jest wyłączany, co zwiększa czas pracy akumulatora. Do wydłużenia czasu pracy przyczynia się też efektywny wyświetlacz VAIO i energooszczędne procesory, jak również wbudowany napęd optyczny, który w trybie spoczynkowym w ogóle nie pobiera energii.

Dzięki nowej funkcji Rapid Wake + Eco, komputer w jednej chwili jest gotowy do działania. Ten energooszczędny tryb przełącza komputer VAIO w tryb głębokiego uśpienia. Maszyna zużywa wówczas minimalną ilość energii, dzięki czemu może pozostawać w tym trybie nawet przez 10 dni. Wystarczy jednak otworzyć pokrywę komputera, by w kilka sekund wszystkie pliki i aplikacje zostały przywrócone do stanu sprzed uśpienia. Komputer VAIO może także pełnić funkcję ładowarki smartfonu: wystarczy podłączyć go do portu USB, nawet jeśli komputer jest wyłączony albo uśpiony.

Nowa seria VAIO E 14 będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ale obleśny... (autor: Blazakov | data: 25/06/12 | godz.: 12:57)
  ...każda wersja. Wygląda jak tania chińska zabawka.

  Rozdzielczość - śmiech.


 2. @kształt (autor: Metal Machine | data: 25/06/12 | godz.: 13:22)
  ciekawe czy wykupili patent od Apple na kształt :)

 3. raczej nie wykupili (autor: RusH | data: 25/06/12 | godz.: 15:14)
  bo nie jest w ksztalcie klina :)
  no i ta rozdzielczosc


 4. @3 . (autor: Metal Machine | data: 25/06/12 | godz.: 17:15)
  jak to nie jest ? Z przodu znacznie cieńszy

 5. ale nie caly (autor: RusH | data: 25/06/12 | godz.: 19:35)
  tylko koncowke ma cienka :P

 6. Widziałem... (autor: Aelavin | data: 26/06/12 | godz.: 00:19)
  ...na żywo i muszę przyznać, że wygląda lepiej niż na obrazkach. Ma parę elementów z aluminium, całkiem przyzwoita sztywność. Ekran "dupy nie urywa", ale czego się spodziewać po takiej rozdziałce. Zresztą jest to ta "tańsza" seria i moim zdaniem nowa odsłona E-serii jest lepsza niż poprzednia.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.