Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 27 czerwca 2012 
    

Microsoft kupuje Yammera


Autor: Wedelek | źródło: Legit Reviews | 07:42
Yammer to sieć społecznościowa stworzona z myślą o firmach i ich pracownikach, ułatwiająca wzajemne kontakty oraz pracę w grupie. Od dziś serwis ten staje się własnością Microsoftu, który nabył go za sumę 1,2 miliarda dolarów, płatnych w gotówce. Aktualnie z Yammera korzysta w sumie ponad 5 milionów użytkowników, zatrudnionych w ponad 200 tysięcach różnych firm. Co więcej według rankingów Fortune aż 85% firm z TOP500 korzysta z usług tego serwisu, co stawia go na pierwszym miejscu.

Sukces Yammera wynika między innymi z restrykcyjnej polityki prywatności, jaką prowadzi ten portal. Aby zarejestrować się w serwisie trzeba skorzystać z firmowego maila, co daje nam dostęp tylko do profili tych osób, które pracują w tym samym przedsiębiorstwie co my. W przeciwieństwie do Facebooka czy Twittera, osoby spoza firmy nie są w stanie dotrzeć do zarejestrowanych w Yammerze osób czy podejrzeć ich pracę. Możliwe są natomiast kontakty pomiędzy różnymi firmami, po stworzeniu specjalnej grupy.

Nowy nabytek Microsoftu zostanie zapewne szybko połączony z innymi usługami giganta z Redmond, takimi jak SharePoint, Office 365, Dynamics czy Skype, ale sam sposób funkcjonowania serwisu nie ulegnie żadnym zmianom. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.