Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 27 czerwca 2012 
    

Firefox 14 dla Androida już dostępny w Google Play


Autor: Zbyszek | źródło: Mozilla | 18:59
(9)
Mozilla opublikowała właśnie nową wersję swojej mobilnej przeglądarki internetowej Firefox dla Androida. Nowa wersja jest oznaczona numerkiem 14 i w porównaniu do wcześniejszego wydania jest lżejsza, szybciej się uruchamia i ma odświeżony wygląd oraz nową, bardziej wygodną stronę startową. Nowy Firefox startuje znacznie szybciej co można zobaczyć na filmiku umieszczonym w dalszej części newsa. Strona startowa została wzbogacona o miniatury najczęściej odwiedzanych stron internetowych, a ponadto zapewnia większe możliwości presonalizacji.

Możemy z dumą ogłosić, że nowy Firefox dla systemu Android jest już dostępny do pobrania ze sklepu Google Play.

Niezwykle szybki

Przeprojektowaliśmy Firefoksa dla systemu Android, czyniąc go niezwykle szybkim i mocno spersonalizowanym ulepszeniem przeglądania Internetu na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy zauważą wysoki wzrost wydajności, dzięki któremu Firefox na Androida będzie działał szybciej w każdym aspekcie, od lepszego czasu startu i ładowania strony, po powiększanie i działanie aplikacji. Szybkość mobilnego Firefoksa można przetestować, grając ze znajomymi w grę Mozilli BrowserQuest.

Według popularnych benchmarków branżowych, jak np. Sunspider, Firefox na Androida jest znacznie szybszy od domyślnej, wbudowanej przeglądarki. Dodatkowo, stworzyliśmy nowy benchmark – Eideticker, który mierzy faktyczne doświadczenie użytkownika. Zbudowaliśmy Firefoksa na Androida w oparciu o ten benchmark, osiągając dwukrotnie szybsze doświadczenie działania niż na wbudowanej przeglądarce.

Ulepszenie mobilnego surfowania

Firefox dla systemu Android ma odświeżony, usprawniony wygląd ze spersonalizowaną stroną startową, pozwalający szybciej dostać się dokładnie na tę witrynę, na którą chcesz. Nowy inteligentny ekran ze wsparciem Firefox Sync dostarcza całą historię przeglądania, ulubione strony, hasła i formularze danych na telefon z systemem Android. Zoptymalizowaliśmy również ulubione funkcje użytkowników, takie jak przeglądanie stron w kartach, Firefox Sync i dodatki Firefoksa, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia podczas mobilnego przeglądania Sieci.

Firefox dla systemu Android obsługuje wtyczkę Flash, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy wideo, grać w gry i wchodzić w interakcje ze znacznie większą zawartością Sieci Web na swoim telefonie z Androidem.

Bazując na tej samej otwartej platformie technologicznej, co jego desktopowy odpowiednik, Firefox dla systemu Android oferuje najwyższej jakości funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Firefox szanuje prywatność użytkownika i dba o jego bezpieczeństwo za pomocą funkcji, takich jak Do Not Track (Nie śledź), hasło główne, HTTP Strict Transport Security i innych.

Rozwój platformy internetowej

Nowe możliwości HTML5 w Firefoksie dla Androida umożliwiają deweloperom tworzenie bogatej gamy aplikacji i stron internetowych, bazujących na protokole HTML5, JavaScript, CSS i innych otwartych standardach sieciowych. Będąc rzecznikiem otwartej Sieci, Mozilla udostępnia nowe internetowe API i zgłasza je do grup standaryzacyjnych, aby rozwijać Sieć jako platformę. Wśród standardów, które Mozilla pomogła stworzyć, można wymienić: Camera API, Vibration API, Mobile Connection API, Battery Status API, Screen Orientation API i Geolocation API.

Bezpośrednio z poziomu przeglądarki desktopowej i mobilnej można zagrać w grę multiplayer BrowserQuest od Mozilli, bazującą na protokole HTML5, i samemu przekonać się, jakie możliwości ma Sieć.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Niestety (autor: Paweł27 | data: 27/06/12 | godz.: 19:33)
  Instalowałem go wczoraj, ale w porównaniu ze sztokową przeglądarką w SGN płynność Firefoxa jest gorsza. np strona główna - NEWS w twojepc.pl po załadowaniu i szybkim przewijaniu lekko zrywa, co nie ma miejsca na sztokowej. czasami widziałem jak przeglądarka justowała tekst :)
  pod względem użytkowania jest za to bardzo "miła i sympatyczna". Zobaczymy. Zostawiłem ją i może się przekonam. Na pewno poprawa w stosunku do poprzedniej wersji jest ogromna.


 2. Zainstalowalem wczoraj (autor: adamakonto | data: 28/06/12 | godz.: 00:02)
  Ale tak sie przyzwyczailem do Opery Mobile ze za cholere mi ten lis nie podchodzi :(

 3. właśnie z nowego ff piszei całkiem całkiem w tej wersji działa. (autor: Kriomag | data: 28/06/12 | godz.: 05:59)
  w teście html5 jak szybko czyta moja przeglądarka ma większy wynik od opery i wbudowanej przeglądarki :-)

 4. wielkie (autor: hasel | data: 28/06/12 | godz.: 08:51)
  G !
  Wczoraj to wrzuciłem i po 5 minutach odinstalowałem.
  Jakiś fail, co mi po niby teście jak scrollujac tpc lub wp.pl potrafi przycinać (SE ARC S), wazy 30 MB! A i szkoda ze na filmie pokazowym uruchamia się tak szybko ponieważ jest już uruchomiona...
  A jak się ją zamyka to fon potrafi nieźle zamulić...
  W porównaniu do jakiejkolwiek wersji Opery zwyczajnie ssie ;)
  A już myślałem ze jednak Mozilla się obudziła i coś sensownego na mobile zrobili...


 5. Przegladarka (autor: PIvO | data: 28/06/12 | godz.: 10:29)
  dla mocnych telefonow z duza iloscia ramu.

 6. Hmmm (autor: belixa | data: 28/06/12 | godz.: 10:48)
  A jak na mnie firefox jest ok.

  Ale przyzwyczaiłem się do wbudowanej w Xperie przeglądarki z wybieraniem głosowym.
  Naciskasz 1 przycisk, mówisz:
  Hardkorowe porno z udziałem 4 murzynów i grubej mamuśki.
  i jest...

  I po co komu przeglądarka z wpisywaniem adresów.


 7. @6 Wow (autor: belixa | data: 28/06/12 | godz.: 10:55)
  Nie możliwe, to działa też z firefoxem ;)
  .. bo to osobny bajer -.-"

  Dobra, nie wypowiadam się bez doświadczenia z przeglądarkami. I tam mam za wielkie palce aby ciskać w te małe odnośniki na stronach.


 8. cd. (autor: belixa | data: 28/06/12 | godz.: 16:14)
  Przepraszam za ten spam ale MUSZĘ to dodać:

  http://desmond.imageshack.us/...ng&res=landing

  Pozdrawiam :D


 9. opinie (autor: rambadan | data: 30/06/12 | godz.: 18:49)
  dobry nius, ale chyba widziałem już wcześniej pare pierwszych opinii ekspertów na metroone.pl (i nie jest to spam)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.