Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 28 czerwca 2012 
    

Płyta główna Ondy z chipsetem A85


Autor: Wedelek | źródło: Expreview | 09:51
Producenci OEM mogą już przebierać wśród desktopowych i mobilnych APU Trinity, ale klienci detaliczni, którzy chcą kupić nowe procesory AMD będą musieli poczekać aż do czwartego kwartału 2012 roku. Wtedy właśnie na sklepowe półki trafią procesory w formie BOX oraz dedykowane im płyty główne z chipsetem A85 i złączem FM2. Co ciekawe po upublicznieniu zdjęć inżynieryjnej próbki Trinity okazuje się, że sam procesor ma niemal identyczny rozkład pinów jak Llano. Niestety te drobne różnice wystarczyły, by druga generacja APU nie była kompatybilna z gniazdem FM1.

Gwoli przypomnienia, procesory Trinity zostały zbudowane na bazie architektury x86 Piledriver (ulepszony Bulldozer), a części CPU towarzyszy IGP Radeon na bazie VLIW4. Całość produkowana jest w 32nm procesie produkcji z wykorzystaniem opracowanej przez IBM technologii SOI. Z kolei jeśli chodzi o chipset A85, to na razie wiadomo jedynie, że obsłuży on cztery porty USB 3.0 i osiem SATA 6Gb/s.

W sieci pojawiły się również zdjęcia płyty głównej dla Trinity w formacie microATX, wytworzonej przez Ondę. Jej specyfikacja techniczna obejmuje 5-fazową sekcję zasilania, dwa sloty dla pamięci RAM typu DDR3, złącze PCI-Express x16, jedno PCI, cztery SATA 6Gb/s oraz moduł audio 5.1. Całość została wyceniona na około 75-80 dolarów i trafi do sprzedaży w przeciągu kilku tygodni.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.