Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 14 czerwca 2002 
    

Nowe napędy Fujitsu MO pod USB


Autor: DYD | źródło: Alstor | 17:01
Na początku czerwca Fujitsu zapowiedziało wypuszczenie nowej rodziny napędów magneto-optycznych DynaMO z interfejsem USB 2.0 o pojemności 2.3 GB, 1.3 GB i 640 MB. Są one o 40-razy szybsze od swoich poprzedników, wykorzystujących interfejs USB 1.1. Współpracują zarówno z komputerami PC, Mac, jak i notebookami. Wszystkie napędy charakteryzują się też większą prędkością obrotową - 5455 RPM oraz krótszym średnim czasem dostępu - 19 ms. W zależności od pojemności będą posiadały pamięć cache o pojemności 2 MB lub 8 MB, co znacznie przyśpieszy zewnętrzny transfer danych pomiędzy napędem a magistralą USB 2.0.

Bardzo ważną cechą nowych urządzeń są ich bardzo małe wymiary: 34 x 122 x 162 mm, które umożliwiają bardzo łatwe przenoszenie oraz bardzo ładna obudowa w kolorze szary metalic. Wszystkie napędy DynaMO charakteryzują się unikatową technologią zapisu magnetycznego danych w warunkach krytycznej temperatury otrzymywanej za pomocą wiązki lasera. Dzięki temu dane zapisane na nośniku MO są całkowicie oporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wstrząsy, woda, kawa, pole magnetyczne, promienie słoneczne, wysokie temperatury itp. Dzięki temu, technologia ta uważana jest za najbezpieczniejszą w dziedzinie archiwizacji i przechowywania danych. Napędy dostępne będą na polskim rynku w połowie września niestety ceny nie są jeszcze znane.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.