Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 lipca 2012 
    

Gigabyte promuje swoje płyty główne z Thunderboltem


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 12:11
(2)
Procesory Ivy Bridge już od dłuższego czasu są na rynku, na desktopowe Trinity, dostępne w sklepach, wciąż czekamy, a wszyscy czołowi producenci płyt głównych mają już w swoich ofertach po kilka różnych modeli płyt głównych, dedykowanych danej rodzinie układów. Szczelne wypełnienie przedziałów cenowych powoduje, że ciężko jest przebić się z kolejnym modelem płyty głównej. Gigabyte znalazł jednak sposób i sięgnął po interfejs Thunderbolt Intela, który trafił do jego płyt głównych o symbolach Z77MX-D3H TH, Z77X-UP4 TH oraz Z77X-UP5 TH.

We wszystkich wymienionych płytach głównych znajdziemy chipset Z77, podstawkę pod procesor LGA 1155 oraz oczywiście kontroler interfejsu Thunderbolt, połączony z dwoma portami. Według Gigabyte'a możemy do nich podpiąć nawet do 12 urządzeń, a maksymalna przepustowość wynosi 10 Gb/s. Jak przypomina producent, to dwukrotnie więcej niż w przypadku USB 3.0, który to standard również można znaleźć w opisywanych płytach głównych.

Warto również wspomnieć, że opisywane produkty zostały wykonane w oparciu o technologię Ultra Durable 5, co oznacza, że do ich produkcji wykorzystano dobrej jakości podzespoły i można się spodziewać dobrego potencjału OC.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: ElFi | data: 9/07/12 | godz.: 18:14)
    A czy Gigabyte powiedział, że ów kontroler zajmie połowę dostępnych linii PCIEx procesora? Czyli dla grafiki pozostanie x8:)

  2. pytanie (autor: szpan | data: 10/07/12 | godz.: 13:41)
    Czy jeśli podlacze monitor do portu tb będzie korzystał z zewnętrznej karty graficznej np amd lub nvidia?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.