Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 10 lipca 2012 
    

Microsoft kupuje firmę PPI


Autor: Wedelek | źródło: Microsoft | 09:45
(2)
Ekrany dotykowe już teraz konkurują z tradycyjną myszką i klawiaturą, czego najlepszym przykładem są coraz popularniejsze smartfony i tablety internetowe z dotykowymi wyświetlaczami, w których przetrwało raptem kilka przycisków. Microsoft dobrze wie, że przyszłość należy właśnie do tego typu wyświetlaczy i dlatego postanowił kupić założoną w 2006 roku firmę Perceptive Pixel Inc (PPI), która zajmuje się rozwojem technologii związanych z dotykowymi ekranami. Najbardziej rozpoznawalnym produktem PPI jest 82-calowy monitor, który według zapewnień producenta jest w stanie rozpoznać i obsłużyć dowolną ilość jednoczesnych dotknięć.

Zaimplementowano w nim najważniejsze technologie opracowane przez firmę w ostatnich latach, a urządzenie to można było zobaczyć w akcji w jednej ze stacji telewizyjnych, podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA.

Nie trudno się domyślić, że część technologii opracowanych przez PPI trafi do nowych Windowsów, które coraz mocniej otwierają się na dotyk (interfejs Metro), a także do produkowanych przez Microsoft komputerów z dotykowymi ekranami, takich jak Surface.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. regres w ewolucji (autor: Teriusz | data: 10/07/12 | godz.: 12:30)
    już nie będziemy się posługiwać narzędziami takimi jak myszka czy klawiatura, będziemy wszystko macać, machać rekoma i uderzać paluchami

  2. @ 1 (autor: hasel | data: 11/07/12 | godz.: 08:56)
    nie wszystko, nie obawiaj się, myszka jest najszybsza i najbardziej precyzyjna i jeszcze długo nic jej nie wyprze ze stacjonarnych komputerów

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.