Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 13 lipca 2012 
    

Przenośny napęd optyczny dla ultrabooków i tabletów od Samsunga


Autor: Zbyszek | źródło: Inf. prasowa | 16:37
Samsung wprowadza na rynek nową zewnętrzną, przenośną nagrywarkę DVD przeznaczoną dla ultrabooków, kompaktowych laptopów i tabletów, które z powodu swojej minimalistycznej konstrukcji nie posiadają wbudowanego napędu optycznego. Nagrywarka (model SE-218BB) jest jednym z bardziej kompaktowych napędów optycznych dostępnych na rynku - urządzenie waży 255g i ma zaledwie 14 mm grubości. Wygodę użytkowania zapewnia technologia Smart Power, dzięki której do odtwarzania, nagrywania i zasilania urządzenia wystarczy podłączenie go do komputera lub tabletu za pomocą pojedynczego kabla USB.

Napęd obsługuje wiele formatów odtwarzania oraz nagrywania płyt CD/DVD, w tym m.in. dyski CD-ROM (prędkość odczytu 24x), CD-RW (odczyt/zapis 24x), DVD±R (odczyt/zapis 8x), DVD-RAM (odczyt/zapis 5x), dwuwarstwowe płyty DVD±R DL (odczyt 8x/zapis 6x), jak i DVD+RW (odczyt/zapis 8x) oraz DVD-RW (odczyt 8x/zapis 6x).

Atutem jest także pełna kompatybilność z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi - Windows 7 i Mac OS X, oraz tabletami z systemem Android w wersji 3.1 lub nowszej. Napęd będzie dostępny w sprzedaży w tym miesiącu, w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.