Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 17 lipca 2012 
    

Office 2013 w wersji Consumer Preview dostępny do pobrania


Autor: Wedelek | źródło: Microsoft | 11:18
(3)
Windows 8 z interfejsem Metro jednym się podoba, inni na niego psioczą, ale Microsoft chcąc być konsekwentnym, postanowił dostosować do niego również GUI programów z pakietu Office. W wyniku prac powstał nowy pakiet biurowy giganta z Redmond o kodowej nazwie Office 15 (znany również jako Office 2013), który został niedawno zaprezentowany na konferencji , prowadzonej przez samego Steva Ballmera. Podczas prezentacji można było zobaczyć jakie zmiany poczyniono w poszczególnych programach, również tych występujących w ramach tzw. chmury - Office 365.

Cały interfejs został przystosowany do ekranów dotykowych, a ikony zgrupowane w poszczególnych zakładkach wstążki są teraz bardziej ubogie pod względem designu. Zabieg ten sprawił, że pakiet bardziej pasuje do interfejsu Metro, a dodatkowo stonowane kolory powinny przypaść do gustu tym użytkownikom, którzy pracują z nim przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Zmiany przeszła funkcja odręcznego wprowadzania tekstu, która lepiej rozpoznaje to, co "bazgrzemy" po ekranie, a z myślą o bardziej konserwatywnych użytkownikach, Microsoft dodał wygodną, ekranową klawiaturę.
Największe zmiany poczyniono jednak w funkcjonalności nowego Office, który teraz jest nastawiony na udostępnianie plików w ramach tzw. chmury, oraz w serwisach społecznościowych, w tym w przeznaczonym dla firm Yammerze , którego notabene, Microsoft jest właścicielem. W chmurze przechowywane są nie tylko same pliki utworzone przez użytkowników, ale też również ustawienia poszczególnych programów. Nie zapomniano również o osobach często korzystających z wideokonferencji i z myślą o nich z pakietem zintegrowano Skype'a, który również należy do Microsoftu.


Jak działa ta usługa zaprezentowano na przykładzie Power Pointa, w którym prezentacje można przedstawiać innym osobom uczestniczącym w wideokonferencji, przy czym użytkownik może zdecydować, co wyświetlane jest na jego ekranie, a co wysłane jest do słuchaczy. Dzięki temu prelegent widzi inny obraz niż pozostali członkowie konferencji - np. ekran, na którym z podstawowymi informacjami, jak ilość pozostałych slajdów oraz podgląd aktualnie wyświetlanego slajdu. W trakcie prezentacji prelegent może również korzystać z narzędzi edytorskich, np. tworząc na slajdach odręczne notatki, które stanowią podsumowanie wypracowanych podczas konferencji decyzji.Na pracę w grupie nastawiony jest też Word, do którego trafił ulepszony edytor obrazków i komentarzy, w którym można szybko podejrzeć, kto ostatnio edytował interesujący nas element. Funkcję tę powinny docenić te osoby, które często pracują w szerszym gronie nad jednym dokumentem. Pojawiła się też obsługa plików w formacie PDF oraz możliwość wysyłania tworzonego dokumentu wprost do przeglądarki internetowej, gdzie można go szybko podejrzeć.W Excelu ulepszono mechanizmy odpowiedzialne za podpowiadanie wprowadzanych danych, na podstawie zawartości poprzednich komórek, oraz automatyczny dobór najlepszego wykresu do zaznaczonych danych.Spore zmiany poczyniono w Outlooku, który wchodzi w skład Office 2013 i może pobierać pocztę z wykorzystaniem popularnych protokołów IMAP, POP3, oraz mniej znanego typowym użytkownikom Exchange (z RPC). Oprócz kilku mniejszych zmian pojawiła się długo oczekiwana opcja, która pozwala określić ile wiadomości powinno być pobieranych z serwera i zapisywanych na dysku twardym, a także ulepszony mechanizm ActiveSync. Zmodyfikowano też interfejs tego programu i teraz dostęp do poszczególnych kont pocztowych, harmonogramu zadań czy kalendarza uzyskujemy przez wybranie odpowiedniej opcji na dolnym pasku Outlooka. Podobnie jak w przypadku paska systemowego, w systemie Windows, po najechaniu na poszczególne elementy, wyświetlane są dymki, z najważniejszymi danymi.Olbrzymie zmiany poczyniono również w programie Note, jednak w tym przypadku Microsoft skupił się głównie na GUI, które teraz jest w pełni "Metrowe" i nastawione na korzystanie z ekranów dotykowych.Nowy Office można już przetestować i aby to zrobić należy pobrać wersję Consumer Preview w wersji 64-bitowej lub 32-bitowej. Obie dostępne są TUTAJ.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hehe (autor: Blazakov | data: 17/07/12 | godz.: 11:31)
    Niech to tylko dorwę w swoje łapy i porównam z Pages i Numbers na iPada (za 10$ i 5$). Sprawdzimy skalę "inspiracji". :)

  2. To se dorywaj. (autor: Jerry Boy | data: 17/07/12 | godz.: 14:06)
    Ja to chcę kupić i cieszyć się lepszą funkcjonalnością :)

  3. Pytanie (autor: Bross | data: 19/07/12 | godz.: 13:05)
    Po ilu dniach licencja na Office Preview ulega wygaśnięciu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.