Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 18 czerwca 2002 
    

Infineon z Motorolą i Agere


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:02
StarCore to nowa spółka założona przez firmy Infineon, Motorola i Agere. Zajmie się opracowaniem i produkcją specjalistycznych układów DSP. Układy DSP (digital signal processor) służą producentom jako "cegiełki", z których składane są większe chipsety. Odpowiadają za szybkie wykonywanie operacji matematycznych, umożliwiające przetwarzanie sygnałów cyfrowych - mogą to być zarówno dźwięki, obraz, jak i inne dane. Chipy DSP trafiają nie tylko do sprzętu telekomunikacyjnego, ale również do urządzeń elektroniki użytkowej, np. odtwarzaczy DVD. Jednak to właśnie z rozwojem telekomunikacji wiąże się największe nadzieje dla branży DSP. Coraz szersze pasmo przesyłania danych oznacza rosnącą ilość informacji do przetworzenia, a więc także potrzebę wydajniejszych układów DSP. Na tym ma właśnie zarabiać StarCore.

Spółka zajmie się przygotowaniem technologii, które - według intencji udziałowców - mają stać się standardami. StarCore chce więc nie tylko produkować układy, ale także sprzedawać licencje. Dyrektorem nowej firmy zostanie Thomas Lantzsch, dotychczas pracujący w dziale półprzewodników Motoroli, gdzie odpowiadał za oddział tworzenia wartości intelektualnej. StarCore rozpocznie działalność latem tego roku. Udział Infineona, Motoroli i Agere jest w StarCore równy, nie ujawniono jednak szczegółów określających kwotę, jaką te trzy firmy zainwestują w StarCore. Według firmy Forward Concept, rynek układów DSP aż do roku 2006 czeka wzrost w tempie 27% rocznie. Jego wartość już w przyszłym roku wyniesie 6,5 mld USD. Jak do tej pory największymi graczami tego rynku są firmy amerykańskie - Texas Instruments, Motorola i - wydzielone z Lucent Technologies - Agere.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.