Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 18 czerwca 2002 
    

Google zdetronizowane?


Autor: DYD | 16:41
Liczba stron przeszukiwanych przez norweską wyszukiwarkę AllTheWeb jest wyższa, niż w wypadku uznawanego dotąd za lidera serwisu Google. W indeksie błyskawicznie rozwijającej się wyszukiwarki AllTheWeb znajduje się już blisko 2,1 mld stron - przeszło 20 mln więcej, niż w bazie Google. Jak informuje Jami Axelrod, zajmujący się w AllTheWeb marketingiem, cztery miesiące temu firma zmieniła swoja politykę. Dotąd koncentrowano się na rozwoju technologii, która miała gwarantować wyszukiwanie najaktualniejszych rezultatów. Teraz, gdy poziom techniczny jest już zadowalający, postawiono na wielkość bazy.

Oczywiście zwiększenie bazy ma głównie znaczenie prestiżowe - wszak najczęściej wyszukiwarki notują kilka tysięcy trafień i zwiększenie tej ilości o kilka procent z punktu widzenia zwykłego użytkownika nie ma znaczenia. Podawane liczby mogą jednak uświadomić Internautom, jak gigantyczną pracę wykonują za nich wyszukiwarki. Sprawdzanie tak ogromnej liczby stron wymaga niezwykle częstej aktualizacji bazy danych. Dla przykładu: Google odświeża swoją bazę przeszło 2 mld rekordów co 28 dni. Niektóre najczęściej odwiedzane strony są sprawdzane co 15 minut...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.