Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 19 czerwca 2002 
    

Dwa razy więcej wirusów


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:06
(1)
Wirusy komputerowe rozprzestrzeniają się coraz szybciej - wynika z raportu przedstawionego MessageLabs przez brytyjską firmę zajmującą się bezpieczeństwem w Internecie. W pierwszej połowie bieżącego roku ML przechwyciło tyle zainfekowanych maili, ile w całym roku 2001. ML monitoruje pocztę elektroniczną dużych firm - w ciągu minionych 6 miesięcy znalazło w niej ponad 2 mln zainfekowanych wiadomości, czyli dwukrotnie więcej, niż w analogicznym okresie roku 2001. Największą "popularnością" cieszą się różne odmiany robaka Klez, odpowiedzialne za przeszło połowę infekcji. Na drugim miejscu klasyfikacji uplasował się SirCam - ML przechwyciło 600 tys. kopii.

Według ekspertów wirusy ewoluują - kolejni programiści wykorzystują doświadczenia innych, podparte obserwacją najbardziej efektywnych robaków. Wykorzystywane są nie tylko najlepsze fragmenty kodu, ale i chwyty socjotechniczne, pozwalające uśpić czujność potencjalnych ofiar. Powoli zmienia się także wirusowa geografia - wprawdzie głównymi źródłami złośliwych programów wciąż są Europa i USA, ale systematycznie rośnie znaczenie krajów azjatyckich, zwłaszcza Chin i Tajwanu. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że w Azji wciąż brak regulacji prawnych dotyczących tego typu przestępstw.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. wirusy komputerowe ? (autor: szymon-brak rejestracji | data: 19/06/02 | godz.: 14:52)
    chyba ms-kopmuterowe

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.