Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 19 czerwca 2002 
    

Przemaluj swoją konsolę


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:34
Drażni cię, że twój sprzęt do grania wygląda identycznie, jak miliony innych egzemplarzy sprzedanych na całym świecie? Amerykańska firma ColorConsoles.com znalazła sposób, by to zmienić. Za kilkadziesiąt dolarów twoja konsola może zmienić się nie do poznania. Dziś osoba kupująca konsolę otrzymuje niewielki wybór kolorów obudowy - GameCube jest oferowany w trzech wersjach, Game Boy Advance - w sześciu (plus limitowane edycje), PlayStation 2 - o zgrozo - tylko w jednym. Dlatego użytkownicy skazani są na powtarzalność, a przecież w dzisiejszym zuniformizowanym społeczeństwie każdy chce czasem zabłysnąć oryginalnością... Wysyłając swój sprzęt do ColorConsoles.com zyskujemy ku temu doskonałą okazję. Firma oferuje "przeróbki" konsol Game Boy Advance, Nintendo 64, GameCube i PlayStation 2 (przy konsoli Xbox jest już zbyt dużo pracy, aby pomalować ja za rozsądną cenę). Każda z nich może zostać przemalowana na 12 metalicznych kolorów. Co więcej, kolory poszczególnych elementów mogą się od siebie różnić - np. dla PS2 osobno wybieramy barwę górnej i dolnej części obudowy, logo, podstawki, napędu DVD, a nawet portów dla kontrolerów i kart pamięci. Dzięki temu zyskujemy szansę stworzenia jedynego w swoim rodzaju zestawu. Oprócz zmiany koloru (która kosztuje 39,95 USD), firma oferuje również wymianę diody na inny kolor (5 - 7,5 USD). W przyszłości planowane jest zwiększenie palety kolorów i rozszerzenie usług na malowanie kontrolerów.

Cały proces "personalizacji" sprzętu jest - wbrew pozorom - dość skomplikowany. Konsola jest rozmontowywana, a obudowa - jeszcze przed lakierowaniem - trafia do chemicznej "kąpieli", w której z plastiku usuwane są materiały organiczne. Później, po nałożeniu koloru, całość zostaje pokryta kolejną warstwa zabezpieczającą, która nie tylko chroni lakier, ale także nadaje obudowie szklistą, idealnie gładką teksturę. Efekt: wszystkie plastikowe elementy konsoli - nawet tak trudno dostępne jak wnętrze kieszeni na płyty - wyglądają tak, jakby wyprodukowano je w kolorze wybranym z katalogu ColorConsoles.com.

Usługi cieszą się dużym powodzeniem - najlepszym dowodem są terminy realizacji zamówień: firma zatrudnia 10 osób, proces malowania trwa niespełna 2 dni, a klienci czekają w 2-tygodniowej kolejce. Pomysł ColorConsoles.com jest prosty i genialny zarazem - wszak konsole stanowią dziś integralną część życia milionów ludzi na całym świecie. Skoro więc możemy zmieniać wygląd naszego telefonu komórkowego, czemu nie przemalować konsoli?

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.