Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 31 lipca 2012 
    

Tryb "dziecięcy" niebawem w Windows Phone 8.0?


Autor: Wedelek | 11:28
(2)
Nowoczesne smartfony nie ustępują już znacząco, pod względem funkcjonalności najsłabszym komputerom PC, a przy tym są małe, lekkie i mobilne. Nic więc dziwnego, że tego typu urządzenia cieszą się dużą popularnością, a relatywnie duże, kolorowe ekrany podobają się nie tylko ich użytkownikom, ale też ich pociechom. Starsi czytelnicy portalu zapewne nie raz pozwoli dzieciom "pobawić" się swoimi telefonami. Niestety masa aplikacji, dostęp do Internetu i ustawień sprawia, że taka zabawa telefonem może być fatalna w skutkach.

Dlatego też programiści już od dłuższego czasu pracują nad wprowadzeniem do smartfonów specjalnego trybu pracy, który ograniczyłby ewentualne szkody do minimum. Niedawno w emulatorze systemu Windows Phone 8.0 odnaleziono specjalny folder "KidZone", który powiązany jest z trybem, który wyłącza niektóre funkcje systemu. Na razie opisywany mechanizm jest dopiero w fazie projektowania, ale można się spodziewać, że w którejś z aktualizacji systemu zostanie on dodany do OS'u.

Tryb "dziecięcy" pozwoliłby wyłączyć dostęp do niektórych stron internetowych, np. takich, które rozpowszechniają treści pornograficzne, a także do niektórych aplikacji (ot chociażby Marketplace'u).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. MIUI już to ma (autor: Grelcio | data: 31/07/12 | godz.: 11:43)
    Tryb prywatny - brak możliwości przeglądania i edycji sms, brak możliwości edycji i dodania kontaktów, brak możliwości edycji, dodania i zobaczenia kalendarza, notatek itp. Ma to być rozszerzone także do aplikacji - brak możliwości dodania/usunięcia oraz do Internetu - brak możliwości połączenia/połączenie ograniczone (np. biała lista stron internetowych). Opcjonalne ukrycie galerii.

  2. Heh (autor: Paweł27 | data: 31/07/12 | godz.: 17:33)
    Znowu gonienie kroliczka, od dawna mam taki tryb pod jednym kliknieciem, ustawiam co wolno a czego nie i cala filozofia.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.