Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 19 czerwca 2002 
    

Disney wybrał Linuxa


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:45
(1)
Studia Walta Disneya produkujące filmy animowane będą używać stacji roboczych Hewlett-Packard pracujących pod kontrolą systemu Linux. Tym samym Disney dołączy do innych wielkich producentów "kreskówek" - DreamWorks SKG, Pixar Animation Studios, Industrial Light and Magic oraz Digital Domain - którzy korzystają z Linuxa. I choć Linux wypiera z Hollywood Unixa, a nie uznawany za jego głównego rywala system Windows, to podobne wydarzenia mają dla tego systemu ogromne znaczenie prestiżowe. Wyrosły z hakerskiej kontrkultury Linux nie tylko został zaakceptowany przez mainstream, ale znajduje zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach, a do takich przecież należy zaliczyć tworzenie filmów animowanych. Dla hollywoodzkich producentów korzystanie z Linuxa to ogromne oszczędności - nie dość że sam system jest bezpłatny, to wykorzystuje tani sprzęt oparty na procesorach Intel i AMD.

Co ciekawe, kontrakt z Disneyem ma symboliczne znaczenie także dla Hewlett-Packarda. Dlaczego? Otóż pierwszym produktem, jaki kiedykolwiek sprzedali Bill Hewlett i David Packard był oscylator, który w 1938 r. trafił właśnie do studia Disneya. Urządzenie zostało użyte przy produkcji ścieżki dźwiękowej do "Fantazji" - jednego z najbardziej znanych filmów w historii animacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a co to takiego oscylator ? (autor: Andrzej | data: 19/06/02 | godz.: 19:42)
    moze ten co go Baksik z Gasiorowskim uzywali :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.