Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 7 sierpnia 2012 
    

Oficjalny debiut nowych kart FirePro z architekturą GCN


Autor: Wedelek | 10:11
(1)
Architektura GCN, którą możemy znaleźć w Radeonach z serii 7000 miała zwiększyć wydajność akceleratorów AMD w zadaniach związanych z obliczeniami stosowanymi w medycynie, finansach czy geologii. Dzięki zastosowaniu GPGPU można bowiem uzyskać znacznie wyższą wydajność w niektórych zadaniach, niż gdybyśmy skorzystali z samego tylko CPU. W przyszłości architektura GCN trafi do układów APU, ale nim to nastąpi najpierw będziemy mieli okazję przetestować jej wydajność w zastosowaniach profesjonalnych, dzięki debiutującym właśnie kartom AMD FirePro W9000, W8000, W7000 i W5000.

Rynkiem docelowym dla tych produktów będą użytkownicy na co dzień pracujący z aplikacjami CAD'owymi (projektowanie domów, maszyn itp.). Najszybszy z opisywanych akceleratorów, czyli model W9000 dostanie GPU zbudowany w 28nm procesie produkcji, który jest wyposażony w 2048 procesorów strumieniowych. Według producenta karta ta jest w stanie przetworzyć 1,95 miliarda trójkątów na sekundę (składowe siatki obiektu 3D), jej wydajność w obliczeniach pojedyńczej precyzji wynosi 4TFLOPSy, podczas gdy w podwójnej precyzji jest to 1 TFLOPS.

Wszystkie, nowe FirePro zostały wyposażone w pamięć RAM typu GDDR5 z korekcją błędów ECC, oraz interfejs PCI Express 3.0, a dzięki implementacji technologii AMD PowerTune i AMD ZeroCore zegary GPU pod obciążeniem mogą zostać automatycznie podniesione, natomiast w trybie IDLE, przy połączeniu dwóch kart, jedna z nich zostaje całkowicie wyłączona (nie pobiera prądu). Modele AMD FirePro W9000, W8000 i W7000 są w stanie przesłać obraz do sześciu monitorów jednocześnie dzięki wykorzystaniu huba Multi-Stream Transport (MST), o maksymalnej rozdzielczości 4096x2160 pikseli.

Poniżej możecie zobaczyć specyfikację opisywanych modeli.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Wedelek (autor: Mariusch1 | data: 7/08/12 | godz.: 11:59)
    "jej wydajność w obliczeniach podwójnej precyzji wynosi 4TFLOPSy"

    Chyba powinno tam pisać pojedynczej precyzji, a nie podwójnej.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.