Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 16 sierpnia 2012 
    

Paradox zapowiada Europę Universalis IV


Autor: Wedelek | 10:20
(4)
Europa Universalis II to jedna z najlepszych gier strategicznych, jakie kiedykolwiek powstały, o czym świadczą opinie graczy, którzy mieli przyjemność z nią obcować. Mniej pochlebnych opinii doczekała się trzecia odsłona, a zagorzali fani serii mają nadzieję, że czwarta, zapowiedziana niedawno przez Paradox Interactive, Europa Unirversalis pozwoli im radośnie rzucić w kąt poprzednie części. Zmian w porównaniu do "trójki" bardzo dużo i obejmą one niemal wszystkie aspekty rozgrywki. Jako pierwsza, rzuci się w oczy oczywiście grafika 3D, generowana przez nowy silnik Paradoxu, jednak to nie ona jest przecież tutaj najważniejsza.

Bezapelacyjnie na pierwszym miejscu stoi bowiem system odpowiedzialny za aspekty ekonomiczne, polityczne i militarne, bo przecież wszystkie te aspekty wpływają na rozwój prowadzonego przez nas państwa. Twórcy zapowiadają liczne modyfikacje na tym polu, dużą dowolność w doborze drogi, którą podążymy oraz nowe wydarzenia historyczne i losowe, które będą znacząco wpływać na rozgrywkę.

Dodatkowego smaczku ma dodać system Monarch Power, który będzie dodatkowo zwiększać, bądź ograniczać potencjał kraju na różnych polach, w zależności od tego, kto nim aktualnie rządzi. Przykładowo król, który lubi podboje będzie mógł częściej wypowiadać wojnę sąsiadom, a dzięki jego przywództwu wzrośnie potencjał militarny kraju.

Paradox zapowiedział również, że w grze pojawi się kilka tysięcy postaci historycznych, w tym ponad 4000 władców. A skoro już jesteśmy przy liczbach, to warto nadmienić, że będziemy mogli kierować poczynaniami ponad 250 krajów, przez okres ponad 300 lat, a w trybie gry wieloosobowej przyjdzie nam się zmierzyć z maksymalnie 31 innymi graczami.

Niestety na Europę Universalis IV będziemy musieli jeszcze długo czekać, bo opisywana gra trafi na sklepowe półki dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku. W oczekiwaniu na czwartą część strategii Paardoxu, zapraszam do obejrzenia krótkiego trailera.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. tytul (autor: angh | data: 16/08/12 | godz.: 10:36)
  do poprawy;)
  A EU to pozycja obowiazkowa. Pewnie tak samo bedzie z 4...;)


 2. No masakra... (autor: Duke Nukem PL | data: 16/08/12 | godz.: 16:39)
  Trailer naprawdę wymiata. Klękajcie narody. :D

 3. coz rzec.. (autor: MateushGurdi | data: 16/08/12 | godz.: 21:27)
  MEGA!

 4. no i dalem sie (autor: yorg5 | data: 17/08/12 | godz.: 22:02)
  nabrać!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.