Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 16 sierpnia 2012 
    

Nowy SkyDrive, Surface za $199, a wkrótce smartfony Nokii z WP 8.0


Autor: Wedelek | źródło: SkyDrive, Vr-Zone | 11:41
(6)
Microsoft po ukończeniu prac na Windowsem 8 w pocie czoła pracuje nad dostosowaniem wszystkich programów i usług do interfejsu Metro, który został zastosowany w nowym OSie. Po dostosowaniu GUI pakietu Office, Visual Studio oraz prezentacji nowej usługi pocztowej Outlook.com, przyszedł czas na modyfikacje w SkyDrive. Chmurowa usługa dyskowa giganta z Redmond ma docelowo zjednoczyć wszystkie systemy Microsoftu, stanowiąc platformę, z której będziemy mieć szybki dostęp do naszych dokumentów i plików z każdego urządzenia, na którym aktualnie pracujemy.

Głęboką integracją ze SkyDrive może się już teraz pochwalić chociażby mobilny system Windows Phone 7.5, a w Windowsie 8, oraz jego odmianie przygotowanej z myślą o nowej konsoli Xbox 720, chmurowy dysk Microsoftu będzie odgrywać nie mniejsze znaczenie.

Dlatego też tak ważne jest by korzystanie z zasobów SkyDrive było jak najprostsze i temu właśnie ma służyć odświeżona wersja tej usługi. Obejmuje ona przede wszystkim nowy GUI, oparty o interfejs Metro, ale Microsoft ponoć umili życie też i samym programistom, którzy będą mogli w łatwiejszy sposób komunikować się z tą usługą.A skoro już jesteśmy przy Windowsie 8 i Windows Phone 8.0, to warto nadmienić, że według niektórych źródeł tablet internetowy Microsoft Surface w wersji z procesorami na bazie architektury ARM będzie kosztować zaledwie 199 dolarów. Z kolei Stephen Elop, szef Nokii zdradził opinii publicznej, że pierwsze smartfony z WP 8.0 pojawią się w ofercie Nokii "już niebawem", ale żadna konkretna data nie padła. CEO Nokii nie chciał też zdradzić, czy nastąpi to, jak donoszą różne źródła, we wrześniu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. MS mocno atakuje konkurencję. (autor: Rhobaak | data: 16/08/12 | godz.: 11:55)
  Wydaje się, że teraz z najgorszej sytuacji zostaje Google, bo jako jedyny z czołówki nie ma systemu desktopowego (Chrome OS zupełnie nie liczy się na rynku).

 2. 1 nie (autor: RusH | data: 16/08/12 | godz.: 12:53)
  desktopy zupelnie sie teraz nie licza
  sa uzywane jako odpalacze internetu


 3. dokladnie (autor: arra | data: 16/08/12 | godz.: 13:09)
  tak jak Rhobaak pisze, jedyna realna konkurencja dla Apple się wyłania i dobrze. Google niech lepiej zajmie się swoją wyszukiwarką i przestanie w końcu mnie śledzić.

 4. Rush (autor: arra | data: 16/08/12 | godz.: 13:14)
  Desktopy się teraz liczą i to bardzo, nie tylko jako odpalacze interentu, ale wielka platforma do gier tych z FB też! SO to także wszelkie laptopy i netbooki, a to jest 90% tego co się sprzedaje jeśli chodzi o systemy operacyjne. Jeżeli WP8 będzie ok to niewykluczone, że się przesiąde z Apple, bo Maca zamiaru kupować nie mam, a windę mam na 3 desktopach.

 5. 4 ale co (autor: RusH | data: 16/08/12 | godz.: 15:08)
  ale co ma wp8 na desktopie do tego na tabletach? ONE NIE BEDA ZE SOBA KOMPATYBILNE ...
  tak jak dzisiaj producento softu bedzie musial oddzielnie wydawac 2 wersje softu.


 6. @5 Masz rację, ale tylko częściowo. (autor: Rhobaak | data: 16/08/12 | godz.: 17:40)
  Po pierwsze - na tabletach z Win8 będą działać wszystkie aplikacje desktopowe. Na tabletach z Win8RT będą działać tylko aplikacje pisane pod RT, ale będą one działać także na desktopach. Jedyna kombinacja, która nie działa to soft pisany na zwykłe Windowsy odpalany na RT. Czy to duży problem? Zważając na to, że i tak interfejs w większości przypadków nie nadawałby się do obsługi na ekranie dotykowym - nie jest to aż taka tragedia.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.