Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 16 sierpnia 2012 
    

Bardzo dobre wyniki finansowe Lenovo


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 20:12
Firma Lenovo przedstawiła swoje wyniki finansowe uzyskane w ostatnim kwartale rozrachunkowym zakończonym w dniu 30 czerwca. W tym okresie firma uzyskała przychód ze sprzedaży w wysokości 8 miliardów dolarów - o 6,6% wyższy niż we wcześniejszym kwartale (7,5 mln USD) oraz 35% wyższy niż w analogicznym kwartale roku poprzedniego, kiedy wyniósł 5,92 mld USD. Zysk operacyjny wyniósł 182 miliony USD (wzrost o 48% w porównaniu do analogicznego okresu roku porzedniego), zysk netto 141 mln USD (wzrost o 30%), natomiast zysk na akcję 1,37 dolara.

W ostatnim kwartale firma zdołała uzyskać nie notowany dotąd, najwyższy w swojej historii 15% udział w rynku. Lenovo już od dwóch lat jest najszybciej rozwijającym się producentem komputerów PC, a jej udział w rynku stale rośnie. W trzecim kwartale 2011 roku Lenovo zdołało wyprzedzić pod względem poziomu sprzedaży firmę Dell, spychając ją z drugiego na trzecie miejsce wśród producentów komputerów (liderem jest HP).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.