Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 24 czerwca 2002 
    

Power4 dla klasy średniej


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:08
IBM rozszerzy swoją ofertę o unixowy serwer p630. Razem z nim zarezerwowany dotąd dla najdroższych rozwiązań procesor Power4 trafi do "klasy średniej". Obniżenie kosztów serwera było możliwe dzięki ograniczeniu liczby procesorów - p630 będzie dostępny w konfiguracjach z jednym, dwoma lub czterema układami Power4. Jak dotąd procesory Power4 montowano w modułach po cztery. Z tego powodu najtańszy serwer tego typu - p670 z 4 procesorami - kosztował 178 tys. USD. Chcąc kupić nieco wydajniejszy zestaw, należało zainwestować w znacznie droższy model z 8 układami. Teraz, biorąc pod uwagę cięcia w budżetach dużych firm, IBM wprowadza tańsze rozwiązanie.

Cena p630 nie przekroczy 100 tys. USD. Tym samym IBM wchodzi na zdominowany przez Sun Microsystems rynek serwerów klasy średniej. Konkurencja w tym segmencie jest coraz ostrzejsza, a kolejne miesiące mogą przynieść tylko jej nasilenie - na horyzoncie widać już 64-bitowe układy Intela i AMD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.