Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 24 czerwca 2002 
    

Wirtualne ćwiczenia


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:15
(3)
Brytyjscy żołnierze grają w specjalnie zmodyfikowaną wersję popularnej gry Half-Life. Armia brytyjska wprowadziła - jako uzupełnienie standardowych szkoleń żołnierzy - komputerowy program treningowy. Żołnierze korzystają z przygotowanej przez firmę QinetiQ modyfikacji gry Half-Life, która - podobnie jak popularny "cywilny" Counterstrike - pozwala na równoczesny udział ośmiu graczy. Żołnierze współpracują na wirtualnym polu walki, dzięki czemu utrwalają nawyki zdobyte podczas szkoleń na poligonie.

Na wątpliwości, jakie bywają zgłaszane pod adresem przydatności wirtualnych ćwiczeń Peter Hoare z QinetiQ odpowiada następująco: "Nie uczymy żołnierzy, jak trzymać karabin; uczymy ich jak pracować w zespole". Kadra oficerska zwraca uwagę na zaskakująco wysoki stopień zaangażowania w komputerowe ćwiczenia. "To dla nas oczywiste - szczególnie dla mnie jako obserwatora wojskowego - że ci chłopcy naprawdę się w to angażują. To nie jest tylko gra z użyciem klawiatury i myszy. Dążą do sukcesu, tak jak podczas prawdziwego treningu" - mówi major Bruce Pennell.

Oczywiście używany przez żołnierzy program w znacznym stopniu odbiega od gier oferowanych w sklepach. I nie chodzi tu o jakieś szczególnie wyrafinowane technologie, a o fakt, że w masowych produkcjach najczęściej zwiększa się atrakcyjność kosztem realizmu. Half-Life w wersji przygotowanej przez QinetiQ jest inny - przede wszystkim wystarczy jedno trafienie, by wypaść z gry. Także zdolności motoryczne żołnierzy zostały uwiarygodnione.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. swieta prawda (autor: yahoo91-brak rejestracji | data: 25/06/02 | godz.: 04:09)
    Szczegolnie jak sie gdzies podaje karte kredytowa. Wlasnie dzisiaj odkrylem ze na ebay.com ktos uzyl mojego kata (co sie wiaze z jednoczesnym uzyciem karty kredytowej) zeby sprzedac rzeczy na aukcji. Zostalem "obrabowany" na ponad $200, nie wiem czy jest szansa na odzyskanie tych pieniedzy, ale bardzo w to watpie.

  2. komentarz nie do tego newsa (autor: yahoo91-brak rejestracji | data: 25/06/02 | godz.: 04:12)
    opps, mialo byc do newsa nad tym newsem......

  3. Bosze (autor: DooN-brak rejestracji | data: 25/06/02 | godz.: 10:38)
    Jestem Graczem TFC wiec jestem zolniezem ??? Mam dopiero 16 lat :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.