Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 18 września 2012 
    

Sound BlasterAxx - "inteligentne" głośniki w standardzie Bluetooth


Autor: DYD | 15:05
(21)
Creative zaprezentował dzisiaj na konferencji prasowej w Warszawie nową serię głośników Sound BlasterAxx. Sound BlasterAxx współpracuje zarówno z komputerami PC i Mac, jest również stworzony do pracy z urządzeniami, takimi smartfony i tablety z Androidem, iPhone, iPad poprzez dedykowane darmowe aplikacje dostępne w sklepie Play i Appstore. By wspierać inteligentne aplikacje audio na przenośnych urządzeniach, Sound BlasterAxx posiada również funkcje zaawansowanej bezprzewodowej łączności Bluetooth audio oraz podwójny mikrofon wysokiej jakości.

Obudowa Sound BlasterAxx przypomina formę sześciennej kolumny z podświetlanymi przyciskami dotykowymi pozwala użytkownikowi na dostęp do kluczowych funkcji jednym dotknięciem. Sound BlasterAxx korzysta z opatentowanego projektu głośnika "stacked stereo", który łączy funkcje dwóch głośników ustawionych do siebie pod kątem dla zapewnienia efektu stereo. We współpracy z technologią SBX Pro Studio Surround dostarcza dźwięk wypełniający pomieszczenie. Kompaktowe, jednoczęściowe urządzenie zasilane jest jedynie przez USB lub opcjonalnie poprzez zasilacz z gniazdka elektrycznego a także przenośny akumulator USB. Specjalny układ elektryczny zapewnia niski pobór mocy i wzmocnione połączenie z komputerem PC i Mac.

Sound BlasterAxx jest sterowany przez nowy SB-Axx1 (Sound Blaster "Axxelerated" multi-core audio processor chip), który odziedziczył wszystkie pożądane funkcje i technologie po serii Sound Blaster oraz został wyposażony w zestaw dodatkowych technologii i funkcji. Zindywidualizowany zestaw SBX Pro Studio polepsza odtwarzanie dźwięku w muzyce, filmach i grach.

- SBX Crystalizer - ulepsza dźwięk muzyki i filmów przywracając szczegóły na wysokich i niskich częstotliwościach.
- SBX Surround - dostarcza dźwięk przestrzenny.
- SBX Smart Volume - rozwiązuje problem gwałtownych zmian poziomów głośności muzyki, filmów i gier inteligentnie dozując wzmocnienie i złagodzenie dostarczając stałych poziomów dźwięku; zawiera Night Mode, by redukować niespodziewanie głośne dźwięki i słuchać muzyki nie zakłócając ciszy sąsiadom.
- SBX Dialog Plus - uwydatnia złożoność ludzkiej mowy w filmach i grach pozwalając słuchaczowi dokładnie usłyszeć dialog.
- SBX Bass - wypełnia przestrzeń niskich tonów, co zapewnia -ekstra uderzenie- i lepsze wrażenia rozrywkowe.

Technologia CrystalVoice ulepsza komunikację dzięki czystym połączeniom głosowym i wideo konferencyjnym. Projekt Sound BlasterAxx integruje podwójny, wysokiej jakości mikrofon z wykorzystaniem technologii CrystalVoice, by ulepszyć jakość głosu w rozmowach w trybie głośnomówiącym lub połączeniach wideo konferencyjnych. Voice Focus precyzyjnie namierza głos, podczas gdy Noise Reduction zapewnia wyraźną rozmowę bez zakłóceń w tle. Smart Volume umożliwia użytkownikowi przemieszczanie się po pokoju podczas rozmów telefonicznych, podczas gdy słuchacz odbiera wyraźne i stałe poziomy głośności.

- Acoustic Echo Cancellation - eliminuje echo w trakcie połączeń w trybie głośnomówiącym.
- Noise Reduction - pozwala osobie mówiącej być wyraźnie słyszalnym mimo hałasów w tle, dzięki stałemu monitorowaniu otoczenia i eliminacji niechcianych hałasów, które zakłócają rozmowę Smart Volume - automatycznie reguluje głośność głosu, by utrzymać ją na stałym poziomie. Dla osoby mówiącej oznacza to, że niezależnie w jakiej odległości od mikrofonu się znajduje, może mówić tak samo.
- VoiceFX - pozwala na zmianę głosu użytkownika za pomocą różnych efektów: tworzy ciekawy akcent lub robi wrażenie rozmowy z całkiem inną osobą - zmiana głosu męskiego na żeński, głos potwora, robota i wiele innych.
- Voice Focus - izoluje głos użytkownika, blokując niechciane głosy lub hałasy, pozwala, by jedynie głos użytkownika był wyraźnie słyszalny.

Cały zestaw technologii Sound BlasterAxx może być kontrolowany z komputera PC, Mac, iPhone, iPad, telefonów i tabletów z systemem Android. Sound BlasterAxx Control Panel pozwala użytkownikowi na całkowitą indywidualizację i sterowanie dźwiękiem z komputera PC lub Mac. Aplikacja Creative Central pozwala użytkownikowi sterować tymi samymi funkcjami bezprzewodowo z iPhone, iPad oraz telefonu i tabletu z systemem Android.

Sound BlasterAxx zostanie wprowadzony w trzech modelach: SBX 20 i SBX 10, które posiadają bezprzewodową łączność Bluetooth oraz SBX 8, który będzie łączył się z komputerem PC lub Mac poprzez USB do użytku stacjonarnego.

Sound BlasterAxx SBX 20
- Pracuje bezprzewodowo z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth
- Wsparcie aplikacji iOS, Android, PC i Mac
- Aakustyka ID korzysta z systemu -stacked stereo-, który pozwala wypełnić pomieszczenie muzyką
- Voice Focus z podwójnym mikrofonem
- Głośnik zawierający redukcję hałasu i technologie skupiające głos, by polepszyć komunikację
- Wspomagany sprzętowo system SBX Pro Studio i technologia CrystalVoice
- Przyciski umieszczone w podświetlanym, wrażliwym na dotyk panelu
- Wejście audio dla przewodowego połączenia urządzeń odtwarzających dźwięk
- Wymiary 410 x 91 mm

Sound BlasterAxx jest również dostępny w następujących modelach:

Sound BlasterAxx SBX 10 - ten model łączy w sobie wszystkie funkcje SBX 20, ale jest mniejszych rozmiarów

Sound BlasterAxx SBX 8 - przenośny Sound BlasterAxx, mniejszy niż SBX 10, bez funkcji bezprzewodowych.

Cena i dostępność:
Sound BlasterAxx SBX 20, w cenie 799 PLN
Sound BlasterAxx SBX 10, w cenie 599 PLN
Sound BlasterAxx SBX 8, w cenie 399 PLN


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. super okazja dla (autor: RusH | data: 18/09/12 | godz.: 23:16)
  audiodebili
  zwlaszcza w czasach gdy po hdmi leci czysty nieskompresowany wielokanalowy strumien audio


 2. Tyle marketingowego bełkotu w jednym artykule! (autor: Borat | data: 19/09/12 | godz.: 00:17)
  Ile te palanty do P&R muszą się nawymyślać tych idiotycznych nazw żeby to plastikowe gówno wcisnąć jak największej liczbie frajerów.

  SBX Pro Studio,
  SBX Crystalizer,
  SBX Surround,
  SBX Smart Volume,
  SBX Dialog Plus,
  SBX Bass,
  CrystalVoice,
  Voice Focus,
  Noise Reduction
  Acoustic Echo Cancellation
  VoiceFX


 3. czas leci a nic sie nie zmienia (autor: RusH | data: 19/09/12 | godz.: 02:30)
  http://www.youtube.com/...kHBAirU&feature=plcp

  taki belkot dziala glownie na przyglupow, dzieci i jako amunicja dla fabnoi troli

  potem mozna przeczytac na forum jak komus SB Audigy fefnascie gra lepiej po kablu optycznym od zintegrowanej po tym samym optycznym :)


 4. RusH a brałeś oczywiście poprawkę (autor: Sławekpl | data: 19/09/12 | godz.: 03:23)
  że nie każda integra przetwarza dźwięk w 24 bit, oraz że nie wszystkie potrafią przesłać 192kHz
  oczywiście trzeba wsiąść poprawkę, że żadne Audigy też przetwarzać dźwięku w 24 bit nie potrafi ;) (choć Cretive dawało takie bezczelne nalepki) ale czasem dzięki "ulepszaczom" brzmi to lepiej dla kogoś kto nie ma lepszego sprzętu by porównać - są już przetworniki 36 bitowe
  o ile pamiętam tylko wersje z dodatkowym panelem Audigy miały wyjścia optyczne, reszta elektryczne standardu S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface Format)

  a to co wyżej to w całości się zgadzam, badziew i papka marketingowa, akurat dla tych co zamiast szarych komórek mają sok jabłkowy i pestki xD


 5. blah (autor: RusH | data: 19/09/12 | godz.: 08:39)
  kazdy realtek wypluje 24bity 192khz

  dzwiek jest teraz liczony softowo, do tego praktycznie 100% materialu (poza filmami) jest w 16 bitach

  audigy na usb maja optyka i te turbo ulepszacze do fapania przed kolegami


 6. RusH (autor: Markizy | data: 19/09/12 | godz.: 09:53)
  masz może i racje (nie sprawdzam), ale co z wyjściami analogowymi, gdzie dźwięku nie policzysz softowo i masz fizyczny ogranicznik w postaci przetwornika DC/AC/

 7. softowo jest zawsze (autor: RusH | data: 19/09/12 | godz.: 10:34)
  od visty nie ma juz czegos takiego jak direcsound/directsound3D
  oczywiscie ze przy polaczeniu analogowym bedzie roznica, ale po co laczyc analogowo skoro na dzien dzisiejszy dostajesz za darmo karte dzwiekowa wbudowana w karte graficzna (hdmi)? ampli z hdmi (w cenie gownianej karty creative/asus xonar fefnascie) i gotowe


 8. RusH (autor: Markizy | data: 19/09/12 | godz.: 10:49)
  wszystko fajnie tylko co zrobić jak nie masz do czego się podpiąć przez to hdmi, czy też wyjście optyczne ?

 9. RusH od ALC892 w górę, a są starsze montowane też (autor: Sławekpl | data: 19/09/12 | godz.: 11:22)
  np. giguś ma w zapasie starszych czipów w magazynach chyba sporo, bo potrafi w nowych konstrukcjach je pakować, nie zapominaj, że np. srasus montuje kontrolery VIA
  te karty na USB to jest badziew, 16 bit i max 48 kHz po optyku, niby są wyższe próbkowania ale w praktyce nie uzyskasz stamtąd dźwięku
  i Markizy ma rację, nie każdy ma sprzęt obsługujący HDMI i/lub S/PDIF czy to z braku funduszy na nowy, czy z sentymentu do brzmienia nadal jadą na starszych rozwiązaniach wtedy różnica dźwięku pomiędzy dedykowaną kartą dźwiękową a integrą może być odczuwalna


 10. hdmi (autor: wrrr | data: 19/09/12 | godz.: 11:41)
  to prosze podepnij te swoje cyfrowe zarabiste zlacze dawane gratis do starego audio ktore gra pieknie od lat...

  alternatywa: zostan fanbojem i lec kupowac ampli hdmi 80.1 dts turbo system aduio, potem podwyzsz pokoj zeby zawiecic glosniki zgodnie ze specyfikacja dolby i juz mozesz spokojnie fap fap fap z kolegami :)


 11. wrr (autor: RusH | data: 19/09/12 | godz.: 15:34)
  $30 i masz przelotke hdmi do 2 kanaly analogowo badz 5.1 po optyku
  http://www.newegg.com/....aspx?Item=9SIA0U008N4201
  http://allegro.pl/...rzewod-modem-i2605518971.html
  http://allegro.pl/...kn-hdmicon20-i2641630088.html

  na ebayju tego pelno

  "troche" taniej od karty dzwiekowej dla oszolomow


 12. RusH (autor: Markizy | data: 19/09/12 | godz.: 16:27)
  trochę taniej i trochę jednak gorzej z jakością jak by nie patrzyć.

  zresztą za 100 masz najtańszego xsonara, a SB Audigy SE za 70zl, które i tak biją na głowę dźwiękówki w płytach głównych i pewnie twoje rozwiązanie.


 13. RusH @7 (autor: Sławekpl | data: 19/09/12 | godz.: 18:03)
  teraz tak doczytałem...
  czy naprawdę pewien jesteś, że grafa z HDMI ma wbudowaną kartę dźwiękową i nie potrzebuje żadnego innego rozwiązania (integra, dedykowana karta dźwiękowa), czy też jedynie daje możliwość przesłania z obrazem dźwięku
  osobiście skłaniam się ku tej drugiej opcji ale jak zawsze, mogę się mylić ;)
  ja siedzę na XP dlatego, że od Visty karta dźwiękowa nie ma bezpośredniego dostępu do jądra systemu tylko przez nakładki, ale nadal jest potrzebna by wydobyć z kompa jakiś dźwięk, wg tego co napisałeś wychodzi, że na każdym lapie z HDMI i np. Win7 powinienem mieć TrueHD a tak niestety nie jest, masz jedynie stereo


 14. 30 dolcow? (autor: wrrr | data: 20/09/12 | godz.: 00:12)
  za tyle to masz audigy 2zs z wysylka na allegro ktore jakoscia je przewyzsza, zeby nie powiedziec wciaga nosem - cyfrowe klapki na oczach przyslaniaja troche sens i logike?

  swoja droga ciekawe ile tanie rozwiazania ampli-cyfrowe wnosza znieksztalcen do dzwieku... taka karta creativa conajwyzej dodaje od siebie (a raczej od siejacego zakloceniami kompa) troche szumow, ampli krzak made in china w przystepnej cenie na glosniki przeniesie pewnie jeszcze znieksztalcenia i inne cuda


 15. slawek, wrrlol (autor: RusH | data: 20/09/12 | godz.: 04:51)
  lpcm 5.1 czy nawet 7.1 masz zawsze w windzie 7

  http://www.avsforum.com/...5-1-gaming-through-hdmi

  "make sure you go to the windows control panel, click on Hardware and Sound, then under the sound heading, click on "manage audio devices". A window will open up and show you your sound options. On all 3 of my PC's, the "ATI HDMI output" option shows up at the top. Click on this to make it your default audio device. But don't think you are done! Make sure you click on "configure" and then select if you have 5.1, or 7.1. Run a test tone to check all of your speakers and then you should be good. Windows will take care of the rest. All of this is assuming you have Windows 7 as I do."
  wrr tak tak wiem, jestes jak ten gosc :
  " I was testing the sound Quality of the HD 6850 vs SPDIF and analog outputs on my Asus Xonar Xense and I have to say while is not as "rich" as my xonar it does the Job. So if your not as picky as me about audio this would work, here's what my Yamaha receiver displays in the signal info display screen using the HD 6850. EDIT: I have to say that even SPDIF "Dolby Digital Live" on the Asus Xonar Xense sounds better than the HD 6850 multich PCM"

  "oczywiscie ze skompresowany badz puszczony analogowo dzwiek gra lepiej, przeciez nie wydalem tej kasy na marne, prawda?" :D
  i dlatego robia takie gowno z superextra ulepszaczami mp3 turbobasem i czerwonymi paskami, bo dresousze przyglupy wola jak im bas soczyscie pierdzi bo tyko wtedy moga docenic jakosc, komresor dynamiki uber alles, audiodebile rules!

  co do tanich ampli wnoszacych znieksztalcenia polecam poszukanie na boardzie mojego porownania taniego kina domowego (100zl uzywane) do megawypasnych audiodebilskich Logitechow Z 5500


 16. btw jestes idealnym przykladem dlaczego ciagle (autor: RusH | data: 20/09/12 | godz.: 05:01)
  stosuja ten marketing z bzdurami jakie wyliczyl Borat

  SBX Pro Studio,
  SBX Crystalizer,
  SBX Surround,
  SBX Smart Volume,
  SBX Dialog Plus,
  SBX Bass,
  CrystalVoice,
  Voice Focus,
  Noise Reduction
  Acoustic Echo Cancellation
  VoiceFX

  w koncu kazdy audiodebil woli wydac 800zl na karte dzwiekowa z turbopokretlem i 20 buzzwordami, niz za te same $200 kupic chodzby STR-DH520 czy AVR-1312


 17. RusH będę instalował Win7 64 to sprawdzę na sobie (autor: Sławekpl | data: 20/09/12 | godz.: 08:06)
  wypnę kartę dźwiękową przed wgraniem Win7 i zobaczymy czy masz rację,
  moim zdaniem wybór urządzenia na którym ma być strumień audio tego strumienia nie stworzy samo z siebie, ale jak pisałem, mogę się mylić w końcu nadal siedzę na XP i gdyby nie dyski które chcę kupić (3 TB) to bym dalej siedział na nim a nie pakował się w Win7

  po co ta łacina? chcesz wyjść na macho?


 18. ta lacina to do wrr (autor: RusH | data: 20/09/12 | godz.: 11:46)
  bo juz nie mam sily do 'entuzjastow audio'

  a meni wyglada tak
  http://i.imgur.com/AJDo6.png
  jak bedzie brakowac 5.1 to musisz w opcjach dofajkowac opslugiwane formaty


 19. jak podlaczysz do mojego wzmacniacza zrodlo po spdifie... (autor: wrrr | data: 21/09/12 | godz.: 22:27)
  stawiam flache :)

  albo chociaz do nieaudiofilskich pierdziawek z2300...

  nadal nie rozumiem czemu mam wydac 30dolcow na konwerter zamiast 100zl na karte dzwiekowa?... wierzysz ze przetworniki na nim maja lepsza jakosc od creativa?

  dawno temu dalem sie skusic na procesor dzwieku (dr dac) ktory mial troszke skorygowac szumy i znieksztalcenia dla sluchawek pobierajac sygnal w postaci cyfrowej (usb) - przykro mi, ale audigy jest mniej zaszumiony...


 20. wrr no to ktora to juz twoja karta muzyczna pci? (autor: RusH | data: 22/09/12 | godz.: 04:17)
  bo co windows brakuje sterownikow i trzeba zmieniac, tz musza zmieniac ci, ktorzy nie pomysleli i nie kupili w koncu ampli z wejsciem cyfrowym

 21. nic nie trzeba zmieniać (autor: Sławekpl | data: 24/09/12 | godz.: 01:27)
  nawet stare Audigy można na nowych wersjach windy uruchomić, trzeba tylko poszukać sterów oczywiście nie na stronach producenta, bo ten zawsze użytkowników miał w nosie i ich nie aktualizował, nawet błędów nie poprawiali
  ja jadę na PAX i żadnych z nimi problemów nie miałem
  http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.