Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 27 września 2012 
    

Nowe sterowniki dla kart graficznych AMD dostępne do pobrania


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 10:22
(1)
Na serwerach AMD pojawiła się kolejna wersja sterowników Catalyst, o symbolu 12.9, będących na razie w fazie Beta. Nowe oprogramowanie dla układów graficznych z rodziny Radeon, w porównaniu do odmiany 12.8 przynosi liczne zmiany w interfejsie panelu sterującego, 10% wzrost wydajności w grze Lost Planet, przy zastosowaniu jednego GPU, oraz ulepszenia technologii Enduro, która odpowiada za automatyczne przełączanie pomiędzy dedykowanym i zintegrowanym chipem graficznym. Według producenta zmiany pozytywnie w Enduro wpływają na długość pracy notebooka, a mechanizm przełączania działa sprawniej.

Catalysty 12.9 Beta, eliminują również błędy zgłaszane przez użytkowników posiadających zestawy złożone z trzech i czterech Radeonów, spiętych mostkami CrossFireX, którzy zauważyli zbyt niską wydajność w grach oraz nieprawidłową pracę FireFoxa. Lepiej działała też aplikacja AMD Video Converter oraz narzędzia do OC - Overdrive.

Na koniec warto wspomnieć, że Catalysty 12.9 przynoszą wsparcie dla dwóch popularnych dystrybucji systemu Linux: Ubuntu 12.10 i Red Hat Enterprise Linux 6.3.

Sterowniki można pobrać ze strony AMD dla:
- Windows 7, 8 i Vista
- Windows XP
- Linuxów

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hurra... (autor: Kenjiro | data: 27/09/12 | godz.: 15:36)
    Działają z mobilnymi Radkami pod Windows 8 - wygląda, że to zupełnie nowa wersja, oznaczenie sterownika to 9.1.0.0. Teraz tylko czekać na wersję oficjalną.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.