Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 26 czerwca 2002 
    

Panele potanieją


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:13
Ceny paneli TFT-LCD - rosnące przez ostatnich 9 miesięcy - w lipcu zostaną obniżone. W ciągu ostatnich trzech kwartałów ceny paneli TFT-LCD - wykorzystywanych przy produkcji monitorów LCD oraz notebooków - systematycznie rosły. W sumie ich cena podniosła się o blisko 40%, co postawiło w trudnej sytuacji producentów sprzętu. Z najnowszych analiz wynika jednak, że dalszy wzrost cen paneli mógłby negatywnie odbić się na popycie, więc ich producenci - firmy z Tajwanu oraz Korei - planują obniżenie cen. Przewiduje się, że w lipcu panele potanieją o 2-4%. Obniżką zostaną objęte zarówno najpopularniejsze panele 15-calowe (stanowiące obecnie 80% światowego rynku), jak i stopniowo zdobywające popularność "17-tki".

Na rynku LCD wciąż utrzymuje się silna tendencja wzrostowa. Zmienia się jednak jego charakterystyka - do niedawna głównymi odbiorcami paneli byli producenci notebooków, dziś są nimi firmy zajmujące się produkcją monitorów. W drugim kwartale bieżącego roku na świecie wyprodukowano 16 mln sztuk paneli LCD, z czego 50,6% trafiło do monitorów, a do notebooków - 46,25%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.