Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 1 października 2012 
    

Debiut ''otwartego'' webOS 1.0


Autor: Wedelek | źródło: Open WebOS, inne | 10:50
Najpierw były plany o ''zamrożeniu'' systemu WebOS - dalszy rozwój przez HP miał zostać wstrzymany. Potem w firmie nastąpiła zmiana na stanowisku szefa, a na końcu podjęto decyzję o przeniesieniu systemu do grona otwartego oprogramowania (Open Source) i udostępniono kod źródłowy tego systemu. Od tego czasu wokół WebOS było cicho, ale w końcu, po długich oczekiwaniach ekipa zajmująca się OS'em, zaprezentowała pierwszą wersję ''uwolnionego'' WebOS, który można pobrać za darmo TUTAJ. Wraz z systemem w ręce użytkowników zostały oddane narzędzia służące do konstruowania programów dla tego systemu, w tym środowisko ENYO.

Oczywiście na tym nie koniec, bo ekipa zajmująca się rozwojem WebOS zapowiedziała wprowadzenie kolejnych wersji tego systemu.

Swoją drogą trwają prace nad stworzeniem portu WebOS dla smartfona Galaxy Nexus i są już pierwsze efekty - system działa na telefonie, ale niezbędna jest jego optymalizacja. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.