Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 2 października 2012 
    

Oracle skorzysta z map Nokii


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 10:48
(1)
Kiedy w 2008 roku Nokia kupowała firmę Navteq za 8,1 mld dolarów, wielu ludzi zastanawiało się czy to dobry interes i co z tego wyniknie. Dziś wiemy już, że zakup okazał się trafionym pomysłem i mapy Nokii są jednymi z najlepszych na rynku, co dostrzegła między innymi firma Oracle, która postanowiła z nich skorzystać. Dzięki umowie zawartej pomiędzy obiema tymi firmami mapy od Navteq będzie można zintegrować ze wszystkimi programami Oracle, pracującymi w oparciu o Fusion Middleware. Niestety usługa Nokii będzie płatna i firmy, które będą chciały skorzystać z nowej funkcjonalności, jaką oferuje Location Platform, będą musiały wykupić specjalny abonament od Nokii.

Opłaty związane z wykorzystaniem map nie powinny być jednak zbyt dużym obciążeniem, bo fińska spółka chce by z jej map korzystało jak najwięcej użytkowników.

Więcej szczegółów poznamy zapewne podczas imprezy OracleWorld, na której zostanie oficjalnie zapowiedziana współpraca obu firm w tej dziedzinie.

Swoją drogą z map Nokii będą korzystać również wszystkie telefony z systemem Windows Phone 8.0, Amazon, Groupon, a także wybrane modele samochodów BMW i Mercedesa. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. oracle (autor: RusH | data: 2/10/12 | godz.: 15:47)
    tylko dla idiotow, pchaja ta platna chmure ile wlezie, wujek ellison potrzebuje kolejna wyspe

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.