Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 października 2012 
    

Oficjalna premiera desktopowych Trinity


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 10:59
(3)
Po ubiegłotygodniowej prezentacji APU Trinity AMD w końcu zamieniło słowa w czyny i oficjalnie poszerzyło swoją ofertę procesorów o nowe układy z rodziny A, zbudowane na bazie architektury Piledriver i z wbudowanym układem IGP Radeon, bazującym na VLIW4. Część CPU w Trinity charakteryzuje się budową modułową i na jeden moduł przypadają dwa rdzenie Piledriver, co w dużym uproszczeniu można porównać do funkcjonowania rdzeni i wątków u Intela. Taka budowa procesora nastawiona jest na współpracę z programami, potrafiącymi wykorzystać pełen potencjał procesorów wielordzeniowych.

Układy Trinity, w przeciwieństwie do procesorów z serii FX, są pozbawione pamięci podręcznej trzeciego poziomu, a wydajność pojedynczego modułu jest większa o około 10-15% niż analogicznego elementu w Bulldozerze.

APU Trinity produkowane są w 32nm procesie produkcji z wykorzystaniem technologii SOI i można je zamontować w płytach głównych z podstawką FM2. Większość nowych układów AMD obsługuje pamięć RAM typu DDR3 1866MHz, za wyjątkiem najsłabszego modelu, który wspiera to RAM taktowany zegarem 1600MHz. Oczywiście wyższe częstotliwości też będą obsługiwane, ale tylko dzięki OC.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną poszczególnych modeli oraz ich cenę, która jest relatywnie niska, to wszelkie niezbędne dane znajdziecie w tabelce poniżej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Trinity (autor: rookie | data: 2/10/12 | godz.: 11:30)
  http://www.benchmark.pl/...-test/strona/18335.html

  "Z naszej strony stwierdzamy, że AMD dobrze odrobiło pracę domową i Trinity w pełni zasłużyło na wyróżnienie Dobry Produkt."

  Ja tam czekam na procki pod AM3+ z pamiecia L3, ktore dodadza jeszcze +10% do wydajnosci i znajda sie wtedy blisko i7.


 2. Nie no nie jest źle... (autor: _DL_ | data: 2/10/12 | godz.: 14:22)
  Wchodzę sobie właśnie do systemu jednej z hurtowni... :O... Trinity na stanie i to ile... Na liano trzeba było miesiąc czekać na pojawienie się w takich ilościach

 3. _DL_ (autor: Markizy | data: 2/10/12 | godz.: 16:16)
  tylko co z tego jak płyt głównych jest na lekarstwo (wybór), no chyba że będziesz robił masowo drogie breloczki.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.