Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 2 października 2012 
    

Trzy nowe, mobilne karty graficzne "cichaczem" trafiły do oferty Nvidii


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 11:25
Architektura Kepler została na ciepło przyjęta przez graczy, którzy chwalą nowe karty graficzne Nvidii za ich wysoką wydajność w grach. Znacznie gorszą opinię nowym GPU wystawiają Ci użytkownicy, którzy wykorzystują karty graficzne zbudowane w oparciu o Keplera w zastosowaniach profesjonalnych. Mimo to trzeba przyznać, że Nvidia odwaliła kawał dobrej roboty, więc tym bardziej cieszy fakt, że już niebawem będzie można kupić laptopy z nowymi, mobilnymi akceleratorami tej firmy, które niedawno "cichaczem" poszerzyły ofertę zielonych. Pierwszy z nich - GeForce GTX670MX, został zbudowany w oparciu o układ GK106 i zastąpi starszy model GTX670M.

Opisywana karta graficzna będzie mogła pochwalić się GPU zbudowanym z 960 procesorów strumieniowych, który to układ taktowany jest zegarem 600MHz, a współpracuje z nim pamięć RAM typu GDDR5 (interfejs 192-bit), pracująca z częstotliwością 2800 MHz (efektywnie).

Z myślą o nieco bardziej wymagających użytkownikach Nvidia dodała również do swojej oferty model GTX675MX, bazujący na GPU GK104, wyposażonym, podobnie jak jego słabszy brat, w 960 procesorów strumieniowych. Akcelerator ten dysponuje jednak szerszą szyną pamięci - 256bit, a RAM typu GDDR5 pracuje tu z częstotliwością 3600 MHz (efektywnie).

Ostatnia z nowych kart, to model dedykowany profesjonalistom, należący do serii Quadro i oznaczony symbolem K3000M. Został on zbudowany na bazie GPU GK106, z 576 procesorami strumieniowymi na pokładzie, któremu towarzyszy pamięć RAM typu GDDR5 o pojemności 2GB i z interfejsem 128-bit.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.