Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 2 października 2012 
    

Ambiglow i AH-IPS w 27-calowym monitorze Philips Gioco


Autor: DYD | 18:05
(9)
MMD wprowadzi na polski rynek na przełomie listopada i grudnia 27-calowy monitor Philips 278G4DHSD 3D Gioco z matrycą AH-IPS, przeznaczony głównie dla graczy z obsługą 3D i podświetleniem Ambiglow. Zastosowana technologia polaryzacyjna 3D pozwala na trójwymiarową rozrywkę bez migotania, za to z lekkimi okularami. Ambiglow to zestaw 10 diod LED powodujących efekt odbicia światła z tylnej obudowy monitora na ścianie za monitorem, zgodnie z obrazem wyświetlanym na ekranie.

W ciemnych pomieszczeniach oraz nocą można włączyć podświetlenie SmartBias - z tyłu monitora emitowane jest wówczas białe światło o temperaturze 6500 K. Zmniejsza ono wysiłek oczu oraz odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, przez co oczy użytkownika mniej się męczą.

Do transformacji obrazu 2D na 3D służy dołączone oprogramowanie DDD: Tridef 3D, a na bezpośrednie przechodzenie między tymi trybami pozwala umieszczony na obudowanie monitora dedykowany przycisk. Automatyczne uruchomienie trójwymiarowego obrazu następuje również od razu po podłączeniu odtwarzacza BluRay lub innego urządzenia kompatybilnego ze złączem HDMI 1.4a.

Za pomocą odrębnego przycisku można wybrać między innymi tryb FPS (First Person Shooters), który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS (Real Time Strategy) podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

W monitorze zastosowano matrycę AH-IPS (Advanced High Performance IPS), która cechuje się 14 ms czasem reakcji. Monitor Philips 278G4DHSD w standardowym trybie pracy pobiera 25,94 W (test EnergyStar 5.0).

Model ten wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz typowym kontraście wynoszącym 1000:1, który dzięki funkcji SmartResponse szczytowo osiąga wartość 20 000 000:1.

Monitor wyposażony jest w trzy porty HDMI, jeden port D-Sub oraz 4 wejścia USB 3.0.

Philips 278G3DHSD waży 5,44 kg przy wymiarach 623×471×197 mm (z podstawą).

Cena monitora Philips 278G3DHSD nie jest jeszcze znana. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

MMD to firma należąca do TPV, założona w 2009, która ma prawa do sprzedaży monitorów marki Philips i AOC.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zapowiadany przez LG już jakiś czas temu monitor (autor: Sławekpl | data: 2/10/12 | godz.: 20:40)
    lecz z logiem Philipsa
    brak VESA dla mnie wyklucza ten monitor, a wąska ramka akurat by mi podpasywała
    aby efekt podświetlenia był dobrze widoczny trzeba go dosunąć do ściany lecz tutaj nakręcili, do ściany nie da się tak łatwo przybliżyć - aby to zrobić trzeba kątowe przewody mieć albo przejściówki


  2. no ale... (autor: Yosarian | data: 2/10/12 | godz.: 21:05)
    Philips współpracuje z LG od dosyć dawna w zakresie matryc i to IPS głównie, a to ze względu na osiągnięcia a może o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania w LG w tym zakresie. Nie wiem jak w tym modelu rozkładają się % rozwiązań technicznych obydwu firm ale nie wykluczam, a raczej jestem pewien, że to samo wyjdzie niedługo pod marką LG i z ich zakładów ale z ich wzornictwem.

  3. ps. wąska ramka (autor: Yosarian | data: 2/10/12 | godz.: 21:08)
    bardzo obiecująca, ciekawe jak z równomiernością podświetlania, jeżeli zastosowano klasyczne podświetalnie krawędziowe..ale wygląda na w pełni 'zadnie'

  4. Yosarian matryce dla Philipsa i LG powstają w jednym (autor: Sławekpl | data: 2/10/12 | godz.: 21:39)
    zakładzie,
    za wiki
    "Założona wspólnie z holenderskim koncernem Royal Philips Electronics spółka LG Philips Displays (obecnie LG Display) jest jednym z największych na świecie producentów matryc używanych w telewizorach i monitorach komputerowych."


  5. Sławekpl, owszem, to co... (autor: Yosarian | data: 2/10/12 | godz.: 23:24)
    zacytowałeś, odnosi się do produktu finalnego ale u zarania związku Philips-LG stały właśnie doświadczenia i dokonania LG na polu matryc IPS oraz chęć skorzystania z tego dorobku przez Philipsa (ggłównie w produkowanych przez Philipsa TV). Stworzyli spółke i jakoś tam podzielili się udziałami i naet tłuka sprzetw tym samych halach ale jednak wydaja produkty (monitory) podobne technicznie, jedank róniące się rzowiązaniami technicznymi i wizualnie (LG są generalnie, skromniejsze, bardziej ascetyczne)

  6. Yosarian ale to specyfikacja rynku taka jest (autor: Sławekpl | data: 2/10/12 | godz.: 23:33)
    masz dosłownie kilku producentów matryc, a marek jest przecie bez liku, różnice tkwią zwykle w osprzęcie i stylistyce
    ten monitor z logiem LG tak się prezentuje ;)
    http://twojepc.pl/news27330.html


  7. tak, tylko... (autor: Yosarian | data: 3/10/12 | godz.: 10:29)
    'masz dosłownie kilku producentów matryc'

    że chyba nie każdy producent, jest jednocześnie 'wymyślaczem' matryc a tych 'myślących' jest jeszcze mniej, bo trochę kosztuje, więc cześć producentów bazuje chyba na zakupach licencji

    Tak było też z Samsungiem, gdy produkował np.matryce MVA a uniezależnił się gdy wyszedł z własna matrycą PVA (na tyle zmienił i rozwinął tą technologię MVA, ze nie mozna się było przyczepić.

    A na dowód, to link do niusa z TPC ;)
    http://twojepc.pl/artykuly.php?id=matryce_lcd
    'Nie wiele firm na świecie jest stać by produkować i prowadzić badania nad nowymi typami matryc. Najlepszym przykładem może być, np. LG - gigant na rynku monitorów LCD, który współpracuje razem z firmą Philips. Producentów matryc można podzielić na dwie kategorie: firmy które prowadzą badania, produkują matryce oraz firmy, które je tylko wytwarzają (korzystają z licencji). Do pierwszej grupy możemy zaliczyć: Samsung, LG/Philips, AUO i CMO. Do drugiej należą m.in. HannStar oraz CPT.'

    Art z 2007 roku więc sporo mogło się zmienić ale raczej w proporcjach (więcej producentów niż myślących ;)

    ps. ten LG bardziej mi się podoba, gdyby tylko był normalny czyli bez 3D ;)


  8. 3d na 60Hz czyli po 30Hz na oko... (autor: TheW@rrior | data: 3/10/12 | godz.: 15:13)
    To chyba jedynie 3d do filmów. Czas reakcji jest marny i te profile pewnie tego znacznie nie zmieniają.

  9. Yosarian o ile pamiętam to MVA (autor: Sławekpl | data: 3/10/12 | godz.: 16:52)
    opracowało Fujitsu i Sony, Sony już nie produkuje matryc, zamawia zwykle u Samsunga, czyli zapewne odsprzedali im patenty
    TheW@rrior ale to jest pasywne rozwiązanie, a nie aktywne, by "oszukać" oko wystarczy wyświetlać 24 klatki na sekundę
    jeśli grafa zapewni płynność minimalną to oszuka oko w grach też


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.