Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 26 czerwca 2002 
    

Seagate Serial ATA na PC Expo


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:54
Warszawa - 26 czerwca, 2002 - Seagate oraz Intel zademonstrowały dysk twardy z rdzennym interfejsem Serial ATA na PC Expo w Nowym Jorku. Firmy podłączyły nowy dysk twardy Barracuda ATA V - z rdzennym interfejsem Serial ATA działającym z pełną prędkością - do płyty głównej firmy Intel w zaawansowanym PC game box, dostarczonym przez HardDrive.com. Interfejs Serial ATA umożliwia przepustowość danych o prędkości 150 Mb na sekundę - jest bardzo szybki i responsywny, świetnie więc nadaje się do zaawansowanych aplikacji, takich jak gry, wideo czy sieci domowe. Serial ATA jest pierwszą nową technologią do wewnętrznych pamięci masowych do komputerów PC odkąd wprowadzono technologię Parallel ATA 20 lat temu. Interfejs Serial ATA ma umożliwić produkowanie bardziej kompleksowych, elastycznych i inteligentnych systemów pamięci masowych.

"Współpracując z firmą Seagate przy przygotowaniach do demonstracji, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Możemy pokazać jak nowa technologia usprawnia działanie platformy PC," powiedział Jason Ziller, Menedżer do spraw inicjatyw technologicznych w firmie Intel i prezes zespołu zajmującego się Serial ATA. "Seagate, Intel i inne wiodące na rynku firmy ściśle współpracowały przez ostatnie kilka lat rozwijając architekturę Serial ATA. Ze względu na lepszą wydajność, zwiększoną niezawodność danych oraz szerokie wsparcie na rynku, spodziewamy się, że Serial ATA zostanie szybko zaadaptowany na rynku informatycznym."

Serial ATA może w inteligentny sposób przetwarzać dane i wykorzystywać kolejkowanie komend aby dostarczyć użytkownikom odpowiednie dane szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponieważ interfejs Serial ATA jest niezwykle łatwo podłączyć, uprości on nową generację urządzeń ATA, takich jak przenośne komputery samochodowe czy odtwarzacze muzyki. Cienkie kable i proste łącza sprawią, że projektowanie całkiem nowych, mniejszych obudów komputerów PC, urządzeń przenośnych i Consumer Electronics stanie się możliwe. Nowy interfejs można znacznie prościej instalować i konfigurować, ponieważ oferuje on możliwość podłączenia punkt-w-punkt dysku i hosta, bez konieczności ustawiania zworki. Oferuje on doskonałe zarządzanie mocą w systemach mobilnych a także większą niezawodność danych dzięki 32-bitowej ochronie Cyclic Redundancy Checking. Serial ATA jest w 100-procentach kompatybilne z oprogramowaniem Parallel ATA.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.