Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 czerwca 2002 
    

Komputery kieszonkowe iPAQ 3900


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:04
Firma Hewlett-Packard poinformowała o wprowadzeniu na rynek serii komputerów kieszonkowych iPAQ H3900 - nowych modeli w rodzinie komputerów kieszonkowych. Komputery iPAQ H3900 wyposażono w nowy wyświetlacz kolorowy, na którym wyraźniej widać zarówno tekst, jak i grafikę. Zainstalowano w nich procesor Intel PXA250/400 MHz, który zapewnia szybsze przetwarzanie danych multimedialnych i wyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto udostępniono więcej funkcji, poszerzających zakres zastosowań komputerów kieszonkowych, np. uniwersalny pilot do obsługi urządzeń elektronicznych w domu i biurze.

Nowe modele z rodziny iPAQ H3900 wyposażone są także w gniazdo rozszerzeń SDIO (Secure Digital Input-Output - bezpieczne cyfrowe wejście-wyjście), które umożliwia przenoszenie danych z wykorzystaniem zaawansowanych komponentów pamięci masowej i akcesoriów. "Mobilni pracownicy wysoko cenią takie zalety handheldów, jak rzeczywiste barwy wyświetlacza, większa wydajność, szerokie możliwości rozbudowy i przechowywania danych. Nowe iPAQ'i mają wszystkie te cechy" - powiedział Eric Cador, wiceprezes działu komputerowych systemów osobistych HP (PSG) na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Seria iPAQ H3900 obejmuje dwa urządzenia. Model iPAQ H3950 jest wyposażony w 32 MB pamięci ROM, a jego przewidywana cena detaliczna netto wynosi ok. 780 euro. Z kolei iPAQ H3970 jest wyposażony we wbudowany moduł Bluetooth oraz 48 MB pamięci ROM, a jego przewidywana cena detaliczna netto to ok. 900 euro. W obydwu modelach zainstalowano 64 MB pamięci operacyjnej i system operacyjny Microsoft Windows for Pocket PC 2002. Seria iPAQ H3900 będzie w sprzedaży w Polsce i w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) pod koniec lipca.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.