Firma Intel Corporation ogłosiła dzisiaj wyniki trzeciego kwartału - przychody w wysokości 13,5 mld USD, zysk operacyjny 3,8 mld USD, zysk netto 3,0 mld USD i zysk na akcję (EPS) równy 58 centów. Spółka wygenerowała około 5,1 mld USD przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, wypłaciła dywidendy w wysokości 1,1 mld USD i wykorzystała 1,2 mld USD do odkupienia swoich akcji zwykłych. "Wyniki trzeciego kwartału odzwierciedlają utrzymującą się trudną sytuację gospodarczą" - powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intela. "Świat komputerów jest w fazie przełomowych innowacji i kreatywnych pomysłów. Wchodząc w czwarty kwartał, jesteśmy zadowoleni z postępów w segmencie Ultrabooków i telefonów, a także podekscytowani gamą tabletów na bazie rozwiązań Intela, które zostaną wprowadzone na rynek."
Najważniejsze informacje finansowe i trendy w jednostkach biznesowych w 3. kwartale 2012 r.:
- Przychody grupy PC Client wyniosły 8,6 mld USD, bez zmian względem poprzedzającego kwartału i 8 procent mniej niż w tym samym kwartale rok wcześniej
- Przychody grupy Data Center wyniosły 2,7 mld USD. Oznacza to spadek o 5 procent w porównaniu do poprzedzającego kwartału i wzrost o 6 procent w stosunku rocznym
- Przychody grupy oferującej pozostałe rozwiązania z segmentu Intel® Architecture wzrosły o 6 procent z kwartału na kwartał, ale spadły o 14 procent w porównaniu rocznym, do 1,2 mld USD
- Marża brutto wyniosła 63,3 procent, 1,3 punktu procentowego powyżej środka zaktualizowanej prognozy podanej przez spółkę na poziomie 62 procent.
- Wydatki na badania i rozwój oraz fuzje i przejęcia na poziomie 4,6 mld USD, bez zmian.
- Efektywna stopa podatkowa wyniosła 24 procent i była niższa od oczekiwanych przez spółkę 28 procent.
K O M E N T A R Z E
Świat komputerów jest w fazie przełomowych innowacji - powiedział Paul Otellini (autor: Conan Barbarian | data: 17/10/12 | godz.: 12:24) To prawda - świat zastanawia się jak to zrobić, aby przekonać 90% ludzi do technologii ARM w komputerach osobistych, do końca tej dekady.
Tylko dzięki temu będziemy mieć super procki od Intela (Haswell'e, Broadwell'e, Skymont'y, ...) w niskich cenach, gdyż AMD niestety już nie jest największym rywalem.
@01 (autor: Plackator | data: 17/10/12 | godz.: 12:34) MIPS jest wydajniejsze od ARM, zresztą są jeszcze inne wydajniejsze architektury, a intel trzyma tego dziadka x86.
@up (autor: ekspert_IT | data: 17/10/12 | godz.: 12:58) Zobaczymy jak bedzie z tym Windows 8 pod ARM... Jak bedzie dzialal szybko, to kto wie, moze bedziemy mieli kompy ze Snapdragonem czy Marvellem? Jak beda szybko dzialajace emulatory x86 dla ARM to super ;)
@02 (autor: Conan Barbarian | data: 17/10/12 | godz.: 13:11) W przypadku tych 90% ludzi nie chodzi o wydajność a o cenę końcową komputera do www.
Nieźle musi boleć Intela zdrada jakiej dopuścił się M$ - to poważne zagrożenie w tym momencie.
@up (autor: Plackator | data: 17/10/12 | godz.: 13:43) MIPS jest tani, nawet bardzo, zaś zerwanie sojuszu Wintel na rzecz ARM i nawet próba wspierania AMD są na pewno bolesne.
@ 5 (autor: power | data: 17/10/12 | godz.: 15:06) Co tu bolesnego?
AMD od wielu lat utrzymuje podobny udzial % w rynku cpu. Na dodatek ostatnie problemy AMD (dokladnie to problemy globala) z produkcja w nizszym procesie i obsuwy premier nowych architektur
nie zapowiadaja zmian na rynku.
Odnosnie ARM to dopiero zobaczymy czy Win8 bedzie na tym dobrze dzialac i czy przyjmie sie na tym rynku.
@06 (autor: Plackator | data: 17/10/12 | godz.: 17:38) Utrzymuje z powodu promowania Intela przez wszystko na tym świecie, włącznie z książkami edukacyjnymi, w której jest tylko jedna firma - Intel która produkuje procesory, i posiada aktualnie w swojej ofercie core i3, core i5, core i7 i core i9(wtf?).
Ahh te podręczniki.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.