Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 5 października 2012 
    

Fatalne wyniki finansowe AMD i zapowiedź zwolnień


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 11:22
Trzeci kwartał bieżącego roku okazał się być fatalny dla AMD, co najlepiej obrazują wyniki finansowe opublikowane przez firmę z Sunnyvale. W opisywanym okresie przychody spółki wynosiły zaledwie 1,27 miliarda dolarów i były aż o 25% niższe niż w trzecim kwartale roku ubiegłego (1,69-miliarda). Po dodaniu do tego niskiej marży brutto, wynoszącej 31% okazało się, że w ubiegłym kwartale producent z Sunnyvale odnotował stratę finansową. Ostatecznie, po uwzględnieniu metodologii GAAP, strata netto wynosiła 157 milionów dolarów, a strata operacyjna to 131 miliona dolarów. Do tak słabych wyników przyczyniły się spadki sprzedaży produktów AMD w niemal wszystkich segmentach.

W przypadku kart graficznych, w stosunku do poprzedniego kwartału, wynosił on 7%, ilość sprzedanych procesorów była niższa o 11%, a ogólny spadek sprzedaży wyniósł około 10%. Najgorzej prezentuje się rynek CPU, bo w trzecim kwartale bieżącego roku przychód ze sprzedaży w tzm segmencie był niższy aż o 28% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W odpowiedzi na fatalne wyniki finansowe, szef AMD - Rory Read zapowiedział kolejną restrukturyzację, w wyniku której zwolnionych zostanie 15% pracowników. Ruch ten ma obniżyć koszty operacyjne o 20 milionów dolarów w obecnym kwartale i o 190 milionów dolarów w przyszłym roku. Zwolnienia wiązać się będą z dodatkowymi kosztami, które powinny wynieść około 80 milionów dolarów.

Na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku, AMD miało na koncie jeszcze 1,48 miliarda dolarów wolnych środków. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.