Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 czerwca 2002 
    

Microsoft broni swoich interesów


Autor: DYD | źródło: 4D | 17:24
Producent chipu Enigmah-X, umożliwiającego uruchamianie pirackich gier na konsoli Xbox, zakończył swoją działalność. To efekt kroków podjętych przez prawników Microsoftu. Na stronie projektu pojawiła się jednak informacja, że działalność ekipy Enigmah została zakończona. Wprawdzie w chińskich fabrykach wciąż produkowane są chipy, jednak po interwencji prawników firmy z Redmond liczba chętnych do ich dystrybucji może drastycznie się zmniejszyć.

Kwestia "modów" dla konsol wzbudza duże kontrowersje. Ich producenci niejednokrotnie utrzymują, że chipy nie mają służyć piractwu, a jedynie umożliwiać domorosłym programistom przygotowanie własnych aplikacji dla konsol. Trudno jednak dziwić się producentom, którzy tracą na sprzedaży konsol, a zarabiają właśnie na oprogramowaniu. Rozwój nielegalnego obrotu grami powoduje więc ogromne straty. Z tego powodu np. Sony dopiero niedawno zdecydowało się na premierę PlayStation 2 na słynących z piractwa rynkach azjatyckich.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.