Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 25 października 2012 
    

UEFI BIOS trafia do płyt Gigabyte z podstawką Socket AM3+


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 21:56
(2)
W ubiegłym roku wraz z debiutem procesorów AMD FX pierwszej generacji firma Gigabyte wypuściła na rynek nową serię płyt głównych z chipsetami AMD 970, 990X i 990FX i podstawką Socket AM3+. Niestety w porównaniu do konkurencyjnych pły firm ASUS, MSI, Biostar czy Sapphire, płyty Gigabyte nie były wyposażone w najnowszy BIOS UEFI, ale standardowy BIOS firmy Award, pozbawiony możliwości obsługi kursorem myszy czy zgodności z dyskami twardymi o pojemności ponad 2,2 TB. Teraz producent nadarabia zaległości i przy okazji debiutu procesorów FX z serii Vishera wypuszcza na rynek odświeżone wersje płyt z podstawką Socket AM3+, wyposażone w dual-UEFI BIOS.

Nowe wersje płyt Gigabyte z podstawką Socket AM3+ można rozpoznać po oznaczeniu Rev 3.0. Starsze modele bez UEFI BIOSU mają natomiast oznaczenie Rev 1.x lub Rev 2.x. Informacja o modelu rewizji jest umieszczona na opakowaniu oraz w lewym dolnym rogu na laminacie


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Gigashit (autor: OSTVegeta | data: 26/10/12 | godz.: 08:32)
    Pierwszy i ostatni raz kupiłem ich płytę. Inni producenci jak wyjdzie nowy proc, to zrobią update biosu, a ci wypuszczą nową rewizje.

  2. @OSTVegeta (autor: VP11 | data: 26/10/12 | godz.: 10:11)
    Mam plyte Gigabyte i ma wersje rewizji 1.0. Mimo to dodali wsparcie do nowych procesorow, w tym niektorych serwerowych. Ba moja plyta posiada juz 5 rewizji.

    I co ciekawie pisza: dla Wersja f10 - First release for PCB rev.1.4. Czyli Rewizja 1.0 i 1.4 ma ten sam bios.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.