Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 listopada 2012 
    

Przeprosiny Apple nie były odpowiednie, więc firma musi to zrobić jeszcze raz


Autor: Wedelek | źródło: Apple | 09:47
(4)
Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że Apple musi przeprosić Samsunga na łamach swojej strony internetowej, wydając oświadczenie w którym firma informowałaby swoich klientów, o tym, że produkty koreańskiego producenta nie są klonami iPada. Przeprosiny nakazał sąd w Wielkiej Brytanii, który rozpatrywał pozew w sprawie złamania praw patentowych Apple przez Samsunga. Oczywiście firma z nadgryzionym jabłuszkiem w logo postanowiła się odwołać, ale przegrała i ostatecznie została zmuszona do wypełnienia postanowień sędziego. Apple nie chciało jednak dać za wygraną i pozwoliło sobie napomknąć, że sądy w niektórych krajach wydały odmienne wyroki.

Arogancja "jabłuszka" została dostrzeżona przez urzędników pracujących w służbie Temidy i ostatecznie nakazano zmienić treść oświadczenia i raz jeszcze przeprosić Samsunga - tym razem w sposób należyty.

W rezultacie brytyjska strona Apple wygląda teraz tak:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. W rezultacie brytyjska strona Apple wygląda teraz tak (autor: RusH | data: 5/11/12 | godz.: 11:16)
  nie prawda, nie wyglada tak bo reklama ipada ma skrypt ktory spycha ten paragraf poza ekran nawet na ekranach 2800x1440

 2. @up (autor: Wedelek | data: 5/11/12 | godz.: 11:27)
  To prawda, ale zawsze możesz przesunąć stronę w dół.

  BTW: samo oświadczenie też zostało wkomponowane tak, żeby nie rzucało się w oczy :)


 3. Woda na młyn dla "miłośników" Apple (autor: Eskan | data: 5/11/12 | godz.: 12:23)
  Jednak, co najmniej, dziwi taka postawa. Przegrali, odwołali się, przegrali i (odpowiednie) sprostowanie muszą zamieścić. Są tak dumni czy niepokorni, że nie chcą tego zrobić jak cywilizowani ludzie? W ich mniemaniu prawo, które działa na ich korzyść jest jedynym słusznym. Są bezczelni i tyle. Jeszcze ta polemika...:
  "Jednak w sprawie tego samego patentu, odbywającej się w Niemczech, sąd uznał Samsunga za zaangażowanego w nieuczciwą konkurencję przez kopiowanie designu iPada. Także sąd amerykański stwierdził, że Samsung naruszył patenty Apple’a dotyczące designu i funkcjonalności i przyznał mu odszkodowanie w wysokości miliarda dolarów. Chociaż sąd w Wielkiej Brytanii nie uznał Samsunga za winnego, inne sądy przyznały, że podczas tworzenia tabletu Galaxy Samsungumyślnie skopiował o wiele bardziej popularnego iPada.


 4. ... (autor: Krotock | data: 5/11/12 | godz.: 12:37)
  Apple ładnie sobie pogrywa, ale faktem jest, że Galaxy Tab bardziej przypomina IPada, niż te pseudotablety z Windows 7 :) Ciekawe jest, że Apple akurat Samsunga pozwał do sądu, bo przecież tablety Asusa o wiele bardziej zagrażają jabłkowym. Pierwszy tablet Samsunga, który realnie będzie konkurował z IPadem to Google Nexus 10.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.