Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 9 listopada 2012 
    

Dwa nowe GTX'y 680 od Asusa


Autor: Wedelek | źródło: Asus | 11:14
(1)
Firma Asus zaprezentowała światu dwa nowe, autorskie GeForce'y GTX 680, zbudowane na bazie układu GK104, wyposażonego w 1536 procesorów strumieniowych, 32 jednostki ROP i 128 TMU. W obu tych akceleratorach procesor graficzny pracuje z częstotliwością 1006MHz (1058MHz z Turbo), a towarzyszą mu 4GB pamięci RAM typu GDDR5, która jest taktowana zegarem 6GHz (efektywnie) i posiada magistralę 256bit. Ten sam jest też system chłodzenia - DirectCU II, opracowany przez Asusa i zbudowany z aluminiowego radiatora, trzech ciepłowodów i dwóch radiatorów, a także zestaw wyjść wideo w postaci DVI, HDMI i DisplayPort.

Skoro specyfikacja techniczna jest niemal taka sama, to po co Asus tworzy dwa odrębne modele? Otóż jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach", a w tym wypadku owym szczegółem jest sekcja zasilająca, która w wersji GTX680-DC2-4GD5 jest 10 fazowa, a w GTX680-DC2G-4GD5 mamy sekcję złożoną z 6+2 faz. Dodatkowo do drugiego z wymienionych modeli dostajemy za darmo jedną z pięciu gier: Assassin's Creed III, I Am Alive, R.U.S.E, Splinter Cell: Conviction lub Rainbow Six Vegas 2.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ładny model... (autor: VIDMO | data: 9/11/12 | godz.: 14:26)
    Tylko producent do bani.Miałem od nich GTX295 który bez OC padł po półtora roku ale oczywiście szanowny producent stwierdził że mi go nie wymienią ani nie zwrócą kasy bo brakuje na karcie pseudo-naklejki z nr seryjnym (karta miała referencyjny nr seryjny tylko asusu podobno sobie swoje gó...no przykleił) ktorej tak naprawde nigdy nie było.Od tamtej pory unikam asusa a juz sprzet od nich z najwyższej półki odradzam na starcie ze względu na chamskie traktowanie klienta.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.