Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 9 listopada 2012 
    

Nowy nettop Acera z Core i3 lub Celeronem na pokładzie


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 11:38
(5)
Acer zaprezentował swojego nowego nettopa z rodziny Revo o oznaczeniu RL80, który może być wyposażony w jeden z procesorów Intela z rodziny Celeron lub Core i3, na bazie architektury Ivy Bridge z wbudowanym IGP GMA HD. Procesorowi towarzyszyć będzie maksymalnie 8GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności do 1TB, moduły Gigabit Ethernet, WiFi 802.11 b/g/n oraz nagrywarka DVD lub napęd Blu-ray. Producent nie zapomniał też o wyposażeniu swojego małego PCta w czytnik kart pamięci oraz niezbędne porty w postaci dwóch USB 3.0, czterech USB 2.0, DVI oraz HDMI.

Wszystkie komponenty zamknięto w obudowie o wymiarach 21 x 5,41 x 21 cm, a REVO RL80 jest sprzedawany wraz z preinstalowanym systemem Windows 8 i został objęty dwuletnią gwarancją producenta. Za nettopa Acera trzeba będzie zapłacić 279 Euro.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. choć pomyśleli i zamiast tackowego slim dali slot-in (autor: Sławekpl | data: 9/11/12 | godz.: 12:39)
  ale na układzie dźwiękowym zaoszczędzili, jedynie 5.1
  279 Euro to cena za podstawową wersję, wersje z i3 i terabajtowym dyskiem oraz ODD BR będą zdecydowanie droższe


 2. @! "ale na układzie dźwiękowym zaoszczędzili, jedynie 5.1" (autor: 5eba | data: 9/11/12 | godz.: 20:43)
  Według wszelakich testów jakie można bez problemu znaleźć w sieci, aby czerpać jakiekolwiek korzyści z zestawu większego niż 5.1 trzeba bez względnie spełnić kilka kluczowych warunków. Między innymi pomieszczenie w którym taki zestaw będzie montowany musi być specjalnie do tego zaprojektowane, aby spełniać odpowiednie warunki akustyczne. Również sam sprzęt musi spełniać wyśrubowane warunki, aby móc odczuć wyraźna przewagę nad zestawem 5.1. Innymi słowy musi być to zestaw audio wysokiej klasy.
  Także w/g powyższych warunków odpowiedz sobie na dwa bardzo proste pytania:
  Czy jakaś pecetowa kostka 7.1+ jest profesjonalnym sprzętem audio wysokiej klasy?
  Oraz czy człowiek projektujący lub zlecający projekt takiego pomieszczenia będzie wyposażał go w nowy nettop acera? ^^


 3. 5eba zejdź na ziemię i nie wyskakuj ze sprzętem (autor: Sławekpl | data: 9/11/12 | godz.: 23:05)
  za kilkaset tysięcy
  efekt przejścia przy zestawie 7.1 jest słyszalny nawet przy zastosowaniu 50W głośników a takie nie potrzebują auli i akustyka, który wytłumi odbicia odpowiednimi panelami, coraz więcej wzmacniaczy potrafi całkiem poprawnie wysterować posiadane głośniki nawet w mniejszym pomieszczeniu (by nie było, nie mam na myśli 2x3 m) dzięki dołączonemu mikrofonowi np. YAPO Yamahy, boczny efektowy (najlepiej bipolarny) daje podobny efekt jak centralny z przodu (poza dialogami),
  wcześniej miałem HTPC na Brazosie ALC892, teraz mam i3 + HD7750 ALC898, spełnia to swoje zadanie dużo lepiej niż topowy odtwarzacz BR Yamahy - połączenia po S/PDIF i HDMI, nie jest to szczyt moich marzeń lecz rozsądny kompromis pomiędzy ceną a możliwościami
  ale oczywiście nikt Tobie nie broni kupić odtwarzacz jedynie do CD za marne 374 tyś zł tylko czy nie sądzisz, że pomyliłeś portale?


 4. @3... (autor: 5eba | data: 9/11/12 | godz.: 23:59)
  "zejdź na ziemię i nie wyskakuj ze sprzętem za kilkaset tysięcy"
  nic nie zrozumiałeś, nie wyskakuje z żadnym drogim sprzętem. I tek komputerek do drogiego sprzętu też nie należy, dla tego nie potrzebuje niczego więcej ponad 5.1.
  5.1 jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich z pominięciem marginalnych przypadków w których można faktycznie skorzystać z zalet bardziej rozbudowanego zestawu.
  "efekt przejścia przy zestawie 7.1 jest słyszalny nawet przy zastosowaniu 50W głośników a takie nie potrzebują auli i akustyka który wytłumi odbicia odpowiednimi panelami"
  nie mam więcej pytań :]


 5. 5eba sam pisałeś o wyśrubowanym sprzęcie (autor: Sławekpl | data: 10/11/12 | godz.: 00:52)
  specjalne pomieszczenie, wysoka klasa itd.
  polecam przykładowo zobaczyć parametry mono/bipolarnych głośników B&W DS6 S3 zalecana moc wzmacniacza od 25W
  od kiedy ilość Watt jest wyznacznikiem jakości???
  górne efektowe przednie przy 11.2 też nie muszą mieć po 500W
  przejdź się jak masz możliwość na AudioShow na dniach się zaczyna, tam w podobnych pokojach hotelowych masz rozmieszczony sprzęt i posłuchaj co można osiągnąć w takiej klitce, po prostu przekuj teorię z tabelek na własny słuch, olej całą techniczną gadkę i zobacz co Tobie pasuje
  co do "efektu przestrzennego" jak masz 5.1 wyłącz centralny w jakimś filmie akcji (np. pościg a nie dialogi) z rozbudowaną ścieżką dźwiękową, będziesz miał pogląd na to jaka jest różnica między 5.1 a 7.1 gdy jest dodatkowy boczny głośnik pomiędzy przednią a tylną kolumną
  też nie mam pytań do teoretyka :E


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.