Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 12 listopada 2012 
    

Nowy, dwuprocesorowy FirePro w ofercie AMD


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 10:59
Dwuprocesorowe Radeony HD 7990, znane też jako HD 7970x2 wciąż są nieosiągalne dla konsumentów, a przynajmniej w formie kart przeznaczonych dla rynku detalicznego. Swoją odmianę dostali natomiast profesjonaliści, bo AMD oficjalnie powiększyło ofertę kart graficznych o model zbudowany z dwóch procesorów Tahiti. Opisywana karta zasili rodzinę akceleratorów FirePro, zbudowanych na bazie architektury GCN i jest oznaczona symbolem S10000. Łącznie do dyspozycji użytkownika oddane zostały dwa rdzenie graficzne, zbudowane w sumie z 3584 procesorów strumieniowych (po 1792 na GPU), oraz 6GB pamięci GDDR5, która z pozostałymi elementami łączy się za pomocą 384-bitowego interfejsu o przepustowości 480GB/s.

Specyfikacja techniczna zdradza, że GPU Tahiti montowane w tym akceleratorze są taktowane zegarem 825MHz, a generowany przez nie obraz jest przesyłany do monitora przez cztery złącza DisplayPort oraz jedno DVI. AMD deklaruje też, że model FirePro S10000 może się pochwalić wydajnością na poziomie 5,91 TFLOPSów w przypadku przeprowadzania operacji matematycznych z uwzględnieniem pojedynczej precyzji, a w obliczeniach podwójnej precyzji wydajność ma wynosić 1,48 TFLOPSów.

Nowy FirePro niestety nie należy do najoszczędniejszych kart i jego TDP wynosi aż 375W, co wymusza konieczność stosowania pokaźnego systemu chłodzenia, zbudowanego z olbrzymiego radiatora i trzech wentylatorów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.