Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 14 listopada 2012 
    

HERE, czyli mapy Nokia także na iOS i Android


Autor: DYD | 19:25
(2)
Nokia przedstawiła dziś jednocześnie nową markę i usługę o nazwie HERE, której celem będzie udostępnienie map i lokalizacji użytkownikom różnych urządzeń i systemów operacyjnych, a nie tylko na platformach Nokia. W celu poszerzenia zasięgu usług lokalizacji zostanie udostępniona mobilna wersja internetowa map HERE do systemu iOS. Aplikacja, oparta na HTML5, będzie oferować funkcje pracy offline, pieszą nawigację głosową oraz wskazówki dotyczące podróżowania środkami transportu publicznego. Aplikację będzie można pobrać ze sklepu Apple App Store w nadchodzących tygodniach.

Nokia poinformowała również o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Mozillą, które zaowocuje nowymi funkcjami lokalizacji w systemie Firefox OS. Nokia planuje udostępnienie mobilnej wersji internetowej map HERE w nowym systemie Firefox OS w następnym roku. Obie firmy współpracują nad zapewnieniem użytkownikom jak najlepszych funkcji map w systemie Firefox OS.

Nokia zaprezentowała także referencyjną aplikację dla systemu Android i zapowiedziała dostępność interfejsów programowania aplikacji (API) map dla tego systemu na początek roku 2013. Umożliwi to deweloperom zewnętrznym tworzenie aplikacji lokalizacyjnych z materiałami firmy Nokia na urządzenia z systemem Android.

W celu zwiększenia możliwości oferty HERE w zakresie obrazu trójwymiarowego Nokia planuje przejęcie firmy earthmine. Firma earthmine z siedzibą w Berkeley w Kalifornii opracowała technologię rejestracji danych 3D, która wzbogaci usługę o nowe możliwości kartograficzne. Nokia spodziewa się sfinalizowania transakcji do końca roku 2012.

Kolejną nowość to LiveSight, technologia oparta na dokładnej, trójwymiarowej mapie świata. Dzięki tej technologii można poznawać świat za pośrednictwem aparatu w telefonie komórkowym. Jako pierwsza możliwości technologii LiveSight udostępnia aplikacja Nokia Miasto w obiektywie, opracowana wyłącznie z myślą o smartfonach Nokia Lumia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nokia chyba chce sama siebie pogrzebać (autor: Krotock | data: 14/11/12 | godz.: 21:51)
    To w takim razie w jaki sposób chce ona walczyć z IOS/Android? Mapy może nie przesądzają o jakości systemu, ale dla wielu mogą być ważnym czynnikiem.

  2. moze po prostu chce (autor: Wyrzym | data: 15/11/12 | godz.: 09:18)
    zarobic na dobrym produkcie? na ios/andku bedziesz musial za to placic, z telefonem noki nie. A jesli juz nie ty bedziesz musial za to placic to zaplaca ci co ci ten telefon sprzedadza, wiec w sumie na jedno wychodzi :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.