Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 19 listopada 2012 
    

Mozilla prezentuje symulator Firefoksa OS


Autor: Wedelek | źródło: Mozilla | 10:56
(1)
Obecnie na rynku smartfonów najbardziej liczą się tylko trzy systemy operacyjne: Android, iOS i Windows Phone. Oczywiście OS'ów jest o wiele więcej, ot chociażby MeeGo czy Symbian, ale ich czas albo już przeminął, albo jeszcze nie nadszedł. Czy istnieje zatem zapotrzebowanie na jeszcze jeden system operacyjny dla smartfonów? Mozilla uważa że tak i dlatego rozwija swój autorski Firefox OS, czyli system operacyjny bazujący na silniku Gecko (jądro Linux), tym samym który napędza znaną przeglądarkę internetową z logo płomiennego liska. Ten całkiem nowy OS ma korzystać z aplikacji stworzonych dzięki technologiom WebGL, JavaScript i HTML 5.

Mozilla chcąc wypromować swojego Firefox OS udostępniła specjalny symulator, za pomocą którego możemy odpalić opisywany system w przeglądarce Firefox. Aby to zrobić najpierw trzeba odwiedzić stronę Mozilli i pobrać niezbędny plik, który potem instalujemy w Firefox'ie jako wtyczkę. Następnie z poziomu menu przechodzimy do narzędzi dla deweloperów ("Dla twórców witryn") i z listy wybieramy symulator.

Sam system wyglądem przypomina skrzyżowanie funkcji zaczerpniętych z trzech wiodących na rynku systemów operacyjnych, głównie Androida więc osoby na co dzień korzystające ze smartfona szybko odnajdą znane i cenione rozwiązania.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe, czy w takim systemie można odpalić (autor: dabia | data: 20/11/12 | godz.: 17:11)
    Firefoksa w ten sposób,aby uruchomić na nim system...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.