Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 22 listopada 2012 
    

Xbox TV, czyli konsola do oglądania TV, grania w casualowe gry i surfowania


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 10:50
(4)
W przyszłym roku na scenę powinna wkroczyć nowa konsola Microsoftu, która zastąpi wysłużonego Xboxa 360, ale portal The Verge donosi, że Microsoft pracuje również nad jej słabszą odmianą, która miałaby trafić na sklepowe półki jeszcze przed sezonem wakacyjnym 2013. W ten sposób gigant z Redmond chce zainteresować casualowych graczy, którzy nie są zainteresowani grami z tzw. głównego nurtu, czyli tymi, które rozpalają serca graczy na całym świecie, jak seria Call Of Duty czy Need For Speed. W chwili obecnej o specyfikacji technicznej nowego urządzenia nie wiemy zbyt wiele, ale ma się ono ponoć zwać Xbox TV i jak sama nazwa wskazuje będzie oferować dostęp do kanałów telewizyjnych.

Pojawi się również przeglądarka internetowa, a nowy Xbox TV ma ponoć współpracować ze wszystkimi urządzeniami z systemem Microsoftu i nie tylko - funkcja Smart Glass. Wydajność nowej konsoli nie jest znana, ale można się spodziewać, że nie będzie wysoka, tym bardziej że sam Microsoft ponoć skupia się głównie na tym, by jego nowe urządzenie można było jak najszybciej włączyć, a wydajność spada na drugi plan.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. XBox360 w nowym procesie technologicznym (autor: rookie | data: 22/11/12 | godz.: 11:31)
  Przedluzaja cykl zycia tego produktu w nieskonczonosc...

 2. rookie (autor: Aamitoza | data: 22/11/12 | godz.: 12:56)
  a to źle? Jeżeli będa 2 xboxy - nowy np w 2014 i 360 nowsza wersja w 2013 to ja nie mam nic przeciwko.

 3. ploty sa ze to nie bedzie stary xkloc (autor: RusH | data: 22/11/12 | godz.: 14:48)
  w nowym procesie, raczej Win8RT na ARMie

  chca konkurowac z casualami z google play


 4. Jeśli to będzie w rozsądnej cenie... (autor: MBR[PL] | data: 22/11/12 | godz.: 15:35)
  miało wbudowany BluRay oraz umożliwiało obsługę wszystkich serwisów VOD z peceta dostępnych z peceta i z obsługą za pomocą pilota to jestem jak najbardziej za.
  Do gier w dobrej jakości używam i tak peceta z 2 monitorami, 4 rdzeniowym CPU, 8 GB RAM, R7850 i wygodną konsolą (w znaczeniu kb/mysz) a nie to komputerowe truchło jakie jest w X360.
  Z kolei taka niedroga konsolka do multimediów i casualowego pogrania od czasu do czasu w niewymagające tytuły z kimś ze znajomych na 2 bezprzewodowe pady na 50" ekranie to całkiem fajna rzecz.
  O ile w USA xbox to trochę jak u nas "dekoder polsatu" (Ipla i inni kiepscy, DiscoPolo Live itp. - jaki kraj taki media center ;P
  to w warunkach PL na sieciowych blurayach czy xbox w dotychczasowej postaci nie ma po prostu serwisów AV do wykorzystania w PL poza przaśną Iplą. Nawet Iplex z ciekawym, niszowym kinem (pomijając już abonament albo tony reklam) dostępny jest tylko na sprzęcie Panasonica albo na komputerze. Polscy wydawcy po prostu nie zauważają chyba urządzeń multimedialnych jak MediaCenter, Bluraye sieciowe, MediaTanki itp. i jeśli już content jest, to na PC z x86 + obowiązkowo MS windows (nie da się tego uruchomić nawet na starym PC z linuksem jako media center). Głupie jak diabli IMHO - dostawcy treści nie są w stanie po prostu pojąc zaślepieni zachłannkością bądź miernym intelektem marketingowców, że spora ilość ludzi w średnim wieku TV po prostu nie ogląda z wyboru i nie chce mieć żadnej C+, n czy polsatu, a byłoaby zainteresowana kinem VOD. No ale to się nie liczy - lepiej robić jazgot jak ostatnio na LegalnaKultura.pl nie zastanawiając się, że PL jest ~5-7 lat za rynkami zachodnimi jeśli chodzi o dostęp do kultury online. Taki XboxTV mógłby to trochę poprawić, bo obsługa VODa za pomocą laptopa podłaczonego do TV z interakcją za pomocją myszki i klawiatury jest IMHO do bani. Zanim zabiorę się do czegoś na iplexie, przeniosę laptop, podłączę do TV, uruchomię obowiązkowe MS Windows i zaloguję się, odpalę przeglądarkę. wybiorę iplex.pl, wyszukam film znaleziony w katalogu na pcececie, odczekam te 12 reklam ...to odechciewa mi się w połowie drogi przedzierać przez to pole minowe.
  No ale oczywiście lepiej robić jazgot jak ten na legalnakultura.pl


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.