Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 22 listopada 2012 
    

W przyszłym roku sprzedaż smartfonów wzrośnie o 30%


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 12:20
(2)
Według analityków z Digitimes Research w 2013 roku sprzedanych zostanie 865 milionów smartfonów - o około 30% więcej niż w roku obecnym. Dla porównania w roku bieżącym liczba ta ma wynieść około 665 mln. W przyszłym roku smartfony stanowić będą już 44% globalnej sprzedaży telefonów komórkowych. Głównym motorem napędowym wzrostu sprzedaży smartfonów w przyszłym roku mają być rynki wschodzące takie jak Chiny, Rosja, Indie, Indonezja i Ameryka Południowa. Nieco inaczej będzie w Europie Zachodniej, gdzie ma nastąpić spadek sprzedaży smartfonów z wyższej półki w związku z kryzysem finansowym.

Analitycy przewidują ponadto wejście na rynek ze swoimi smartfonami firmy Amazon, a także podkreślają znacznie nadchodzących 12 miesięcy dla Nokii oraz firmy RIM, producenta smartfonów BlackBerry.Obaj producenci mogą w przyszłym roku odbić się od dna, lub wprost przeciwnie - pogrążyć się w jeszcze większym kryzysie, stając się producentami niszowymi.

Według firmy analitycznej IDC w trzecim kwartale tego roku sprzedano łącznie 444,5 miliona telefonów komórkowych, w tym 179,7 miliona smartfonów. Szacuje się, że w bieżącym kwartale sprzedaż smartfonów wyniesie ponad 200 milionów sztuk.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. kolejny na tpc błąd w tytule (autor: hideox | data: 22/11/12 | godz.: 16:41)
    wzrośnie a nie "wzrośne"

  2. @news (autor: lcf | data: 22/11/12 | godz.: 17:47)
    Prognoza na 2013 ma sporą szansę się spełnić - iPhone 5S, Androidy z Jelly Bean w końcu żwawe i przyjemne, Lumie z W8 fanów też na pewno znajdą, a dla miłośników produktów niszowych BB10 też może być ciekawy (QNX w środku, pierwszy BB który nie wygląda jak maszyna do pisania z możliwością dzwonienia, można też łatwo konwertować app. z Androida).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.