Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 27 listopada 2012 
    

W październiku więcej ekranów zamontowano w tabletach niż w laptopach


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 10:10
(4)
NPD DisplaySearch opublikował nowy raport dotyczący sprzedaży wyświetlaczy w całym 2012 roku, z którego wynika, że w październiku większość wyprodukowanych paneli została zamontowana w tabletach internetowych. W ubiegłym miesiącu 16,9 miliona ekranów trafiła do tradycyjnych laptopów i ultrabooków, natomiast aż 18,7- miliona stanowiło podstawę budowy tabletów internetowych. Dla przemysłu jest to przełomowy moment, a wyniki przedstawione w raporcie potwierdzają jedynie prognozy firm analitycznych, które wskazują na duży wzrost znaczenia tabletów w kolejnych latach.

Oczywiście warto dodać, że dużą rolę odegrała w tym momencie premiera Windowsa 8, którego interfejs nastawiony jest na współpracę z ekranami dotykowymi. Każdy liczący się producent chciał mieć w ofercie przynajmniej jeden tablet bazujący na nowym systemie Microsoftu, co dodatkowo poprawiło wyniki na korzyść tabletów. Niezwykle ważną rolę odegrała również duża konkurencja na rynku tanich tabletów gdzie starły się między innymi Kindle Fire i Nexus 7, a także niedawna premiera iPada Mini i nowego iPada.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. i bardzo dobrze (autor: Teriusz | data: 27/11/12 | godz.: 10:38)
  Laptopy to mobilna ewolucja PC. Jednak tablety/eczytniki to już bardziej mi się kojarzy ze skokiem i zmianami cywilizacyjnymi. Mnogość użytkowania takich tabliczek zmienia świat.

  Kolejną taką zmianą cywilizacyjną mogą być giętkie i transparentne oledy montowane gdzie dusza tylko zapragnie.
  Jeszcze jedną taką rzeczą zmieniającą świat może być projekt Glass od Google. Jak teraz ludzie chodzą ze słuchawkami w uszach i jest to widok, którego pare lat temu nie było, tak wyobrażacie sobie ludzi chodzących w takich glassach, jeżdżących samochodami, czy korzystających z nich jadąc komunikacją miejską?


 2. Teriusz ewolucja PC? mnie to wygląda (autor: Sławekpl | data: 27/11/12 | godz.: 12:36)
  na powtórkę z historii, m.in. w starożytnym Egipcie też wodzili palcem/rysikiem po tabliczkach, tyle że glinianych xD

 3. Sławekpl (autor: Markizy | data: 27/11/12 | godz.: 17:38)
  myślę że pomyliłeś cywilizacje, tabliczki gliniane to domena babilończyków, Egipcjanie mieli papirus ;)

 4. Markizy dokształć się (autor: Sławekpl | data: 2/12/12 | godz.: 23:54)
  najstarsze znane ślady pisma odkryli niemieccy archeolodzy w Egipcie. Niewielkie gliniane tabliczki pokryte pismem obrazkowym pochodzą sprzed ok. 5300 lat
  cytat z egipt.amra.pl


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.