Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 29 listopada 2012 
    

Microsoft sprzedał 750 000 sztuk Xboxa 360 w Black Friady


Autor: Zbyszek | źródło: X-bit Labs | 21:46
(3)
Microsoft poza wynikami sprzedaży Windows 8 pochwalił się także bardzo dobrą sprzedażą swoich konsol Xbox 360 w Stanach Zjednoczonych w ubiegły weekend zapoczątkowany przez tzw. Czarny Piątek (Black Friday). W te trzy dni klienci w Stanach Zjednoczonych zakupili łącznie 750 tysięcy sztuk konsol. Tym samym drugi rok z rzędu sprzedaż Xboxa była w tym okresie rekordowa - po tym, jak przed rokiem w Black Friday sprzedano 900 tysięcy Xboxów. Dla porównania w całym październiku sprzedaż Xboxa 360 za oceanem wyniosła 270 tysięcy sztuk.

Konsola Microsoftu sprzedaje się także dużo lepiej niż debiutująca w poprzednim tygodniu konsola Wii U. W dniach od 18 do 23 listopada, a więc włącznie z rekordowym dla sprzedawców Czarnym Piątkiem Nintendo sprzedało w Stanach Zjednoczonych 400 tysięcy swoich najnowszych Wii U.

Jak zauważąją niektórzy, do tak wysokiej sprzedaży przyczyniło się oferowanie przez Microsoft promocyjnych zestawów obejmujących konsolę, kontroler Kinect i dołączone gry, a także premiera najnowszego Halo 4.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kupowac takiego starocia (autor: rookie | data: 30/11/12 | godz.: 09:02)
    Ludzie sa bardzo naiwni...kupowac produkt elektroniczny majacy 7 lat... marketing robi swoje.

  2. rookie (autor: Remedy | data: 30/11/12 | godz.: 09:30)
    Zastanów się dobrze kto jest na smyczy marketingowych, do których tak chętnie Ty i wielu innych mądrali internetowych się odwołujecie. Ty, który już z zapartym tchem czekasz na nową generację, czy ktoś kto kupuje sprawdzony sprzęt z ogromną bazą gier i sprawdzonymi usługami? Nie bądź śmieszny. Zauważ że nawet dzisiaj ludzie kupują PS2, też się dali nabrać? Czy może to właśnie oni dokonali najbardziej świadomego wyboru?

  3. @1. (autor: Krotock | data: 30/11/12 | godz.: 17:46)
    Haha a to dobre... Ale na tym mającym 7 lat sprzęcie wciąż można odpalić najnowsze tytuły, a baza gier jest ogromna. Chcesz, to za te 900 zł, które trzeba wydać na Xboxa kup sobie komputer. Ha, za tyle to sobie możesz kupić najwyżej smartfona z średniej półki. No dobra, to kup sobie komputer za 2000 zł. I co? Uda ci się odpalić chociaż taką grafikę jak mają gry na X360? Nie, bo wymagania gier na PC są chore, a optymalizacja fatalna. Oczywiście jest pare wyjątków, ale większość gier jest pisanych pod konsole, a na PC dostajesz tylko kiepsko zrobiony port. No chyba, że kupisz komputer za co najmniej 3000. Pamiętaj jednak, że za jakiś czas i tak będziesz musiał wymienić kartę graficzną i to nie dlatego, że grafika gier PC posunie się do przodu, ale dlatego, że producenci pozwolą sobie na jeszcze większe lenistwo i kod będzie jeszcze gorzej zoptymalizowany...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.