Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 3 lipca 2002 
    

Jednak szkodzą?


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:21
(2)
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaapelowała do rodziców, by nie pozwalali swym dzieciom na długie rozmowy przez telefon komórkowy. Chociaż wciąż nie udało się udowodnić bezpośredniego wpływu telefonów komórkowych na ludzkie zdrowie, eksperci zalecają ostrożność. Dyrektor generalny WHO, Gro Harlem Brundtland, nie tylko sam nie korzysta "komórki", ale nawet nie pozwala innym na używanie telefonu w swoim biurze. "Radziłbym zachować ostrożność, jeśli chodzi o pozwalanie dzieciom na codzienne, wielogodzinne korzystanie z telefonu komórkowego. Wciąż nie wiemy wystarczająco wiele o zagrożeniach" - uzasadnia apel Brundtland.

Dwa lata temu w Wielkiej Brytanii przeprowadzone na szeroką skalę badania nie dowiodły wpływu fal elektromagnetycznych emitowanych przez telefon komórkowy na organizm człowieka. Jednak podobny program badawczy uruchomiony w Finlandii dał inne rezultaty - według fińskich naukowców istnieją podstawy by sądzić, że częste korzystanie z telefonów komórkowych powoduje zmiany w mózgu i zwiększa ryzyko wylewu. Choć dyskusje w kręgach lekarskich trwają, eksperci zalecają skrócenie czasu rozmów, a jeśli to niemożliwe, proponuje się stosowanie zestawów głośnomówiących.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Szkodzą ? pewnie i tak (autor: bako-brak rejestracji | data: 3/07/02 | godz.: 13:30)
    Korporacje producentów telefonów komórkowych mają taki kapitał, że pewnie stać ich na to aby badania wypadały zawsze na ich korzyść.

  2. Szkodzą (autor: shinobi-brak rejestracji | data: 5/07/02 | godz.: 11:47)
    Zajmuję się tą problematyką od lat. Pierwszy kraj o dużym wysyceniu komórkami to Australia. Przodują obecnie w badaniach nad korelacją rak mózgu- komórka. Dane na rządanie producentów sprzętu utajniono. Była nawet audycja bodaj na trójce w naszym radio na ten temat, miała być powtórzona i cisza. Jest to jedyniy pewnie i stale rozwijajacy się rynek, a młodzeż jest tu podstawowym odbiorcą. To są wielomiliardowe zyski, na razie nikt nie dał rady opublikować danych z Australii. Czytających ostrzegam to dla ludzi o mocnych nerwach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.