Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 6 grudnia 2012 
    

Nokia przedstawia nowy smartfon Nokia Lumia 620


Autor: DYD | 13:32
(9)
Nokia wprowadziła wczoraj do oferty model Nokia Lumia 620 - swój trzeci i plasujący się najniżej cenowo smartfon z systemem Windows Phone 8. Lumia 620 ma dwuwarstwowe kolorowe obudowy w młodzieżowym stylu, które można wymieniać. Wykorzystuje nową technikę podwójnego wtrysku koloru, dzięki czemu model dostępny jest w wyróżniających się kolorach i teksturach. Technika ta umożliwia pokrycie warstwy bazowej kolejną wykonaną z kolorowego, przezroczystego lub półprzezroczystego poliwęglanu. Użytkownicy mogą wybierać z siedmiu różnych obudów, aby dopasować smartfon Nokia Lumia 620 do własnego stylu i gustu.

Model ten jest wyposażony w 5-megapikselowy aparat i przednią kamerę VGA, a także oferuje te same wyjątkowe funkcje co modele Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820. Za pomocą efektu Kinograf można na przykład dodać do zdjęć proste animacje, a przy użyciu funkcji Sprytne Zdjęcia można skomponować doskonałe ujęcie z kilku zdjęć, usuwając nawet zbędne obiekty.

Pełna kolekcja aplikacji lokalizacyjnych i nawigacyjnych w smartfonie Nokia Lumia 620 obejmuje Nokia Mapy, Nokia Nawigację, a także aplikację Nokia Miasto w obiektywie. Ta aplikacja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości Nokia LiveSight do wyświetlania informacji o okolicy. Informacje te są nakładane na budynki oglądane przez wizjer aparatu.

Nokia Muzyka umożliwia strumieniowy odbiór muzyki bez ograniczeń - nie wymagane są: rejestracja, abonament ani odsłuchiwanie reklam. Listy odtwarzania można pobierać na telefon i słuchać ich w trybie offline.

Dzięki obsłudze technologii NFC w modelu Nokia Lumia 620 muzykę można odtwarzać bezprzewodowo za pomocą akcesoriów NFC, takich jak przenośny głośnik JBL PlayUp. Aby powiązać urządzenia, wystarczy jedynie dotknąć głośnik telefonem. Dotykając jedno urządzenie drugim można przesyłać pomiędzy nimi pliki wykorzystując otwartą i bezpieczną łączność NFC, a korzystając z aplikacji Portfel w systemie Windows Phone 8 można też dokonywać bezpiecznych płatności zbliżeniowych.


Dostosowywane dynamiczne kafelki umożliwiają łatwą modyfikację ekranu startowego Windows Phone. Kafelek Kontakty gromadzi informacje o znajomych z różnych książek adresowych i serwisów społecznościowych w jednej bazie danych. Dzięki temu można łatwo rozpoczynać rozmowy, wyświetlać wpisy, tweety i zdjęcia znajomych, a nawet konfigurować grupy i prywatne pokoje do wymiany plików. Kafelek Ja ułatwia meldowanie się w ulubionych miejscach, dodać nowy wpis na kanale społecznościowym oraz sprawdzanie nowości na portalach Facebook, Twitter, LinkedIn.System Windows Phone 8 oferuje także aplikacje Microsoft Office i Xbox Live, 7 GB bezpłatnego miejsca w usłudze SkyDrive, a także bezpieczne i szybsze przeglądanie stron przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 10.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. wow (autor: piobzo | data: 6/12/12 | godz.: 14:28)
  wygląda dobrze

 2. ciekawe czy nie spieprzą znowu czegoś... (autor: Seba78 | data: 6/12/12 | godz.: 15:04)
  Jeśli nie to gotów jestem pomyśleć o tym telefonie jak już zjadę swojego do końca.

 3. All I need is Nokia (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 7/12/12 | godz.: 09:56)
  Nokia Lumia X, Nokia Lumia Y, Nokia Lumia Z*, Nokia Mapy, Nokia Miasto, Nokia Nawigacja, Nokia LiveSight! Zupełnie jakbym oglądał reklamę Nestle Chocapic, Nestle Cheerios, Nestle Kit Kat itd. Nienawidzę firm z obsesją na punkcie własnej nazwy!


  * News (włącznie z tytułem) został sformułowany w taki sposób, jakby marka była nierozerwalną częścią oznaczenia modelu. Przecież mówimy tylko o telefonach Nokii. Wystarczy napisać 'Lumia X', 'Lumia Y'. Po co na każdym kroku wciskać to 'Nokia'!? Jak to głupio i sztucznie brzmi!

  Gdyby pod newsem było podane źródło, to bym zrozumiał - prosta kalka wypocin marketingowców z Nokii. Ale skoro jako autor podpisany jest wyłącznie Naczelny, to śmiem sądzić, iż wziął coś do kieszeni od Finów za umieszczenie hipnotyzującej (Nokia! Nokia! Nokia!) reklamy.


 4. @up (autor: ekspert_IT | data: 7/12/12 | godz.: 10:52)
  Powtarzanie nazwy Nokia ma jeden cel - przywiazac uzytkownikow i potencjalnych klientow do nazwy marki. Ucza tego na pierwszym semestrze marketingu (wiecej w ksiazkach Kotlera).

 5. Nooo (autor: Krotock | data: 7/12/12 | godz.: 12:17)
  Na prawdę ciekawie wygląda, ale dopóki nie spróbuję WP8 na własnej skórze, to nie kupię tego fona. No chyba, że pojawi się jakaś bardzo szczegółowa recenzja tego systemu.

 6. czarny front, zaokrąglone rogi... (autor: TeXXaS | data: 7/12/12 | godz.: 14:06)
  oj, pozew się szykuje, jak nic.

 7. @3 A może (autor: sean | data: 7/12/12 | godz.: 14:08)
  po części jest tak, że pisząc "Nokia ..." umieszczamy w treści strony pewną frazę. Wiele osób szuka w wyszukiwarce właśnie takich fraz. I dzięki temu ktoś tu może trafić. Skoro trafi na to forum to znaczy że ... itd. itp. - kto wie ten wie.

 8. wytoczyc pozwu Noki to sie (autor: Wyrzym | data: 8/12/12 | godz.: 05:17)
  nawet nie odwazy japlko.
  Swoja droga polecam ich telefony nz wp8, solidnie wykonane, nie biedoid i w dodatku Finowie, a nie Koreance czy japkowce.


 9. ile to będzie +/- kosztować (autor: mikuś | data: 8/12/12 | godz.: 10:22)
  pytam bo ostatnio nie siedzę w temacie smartfonów ale ten model mnie zaciekawił

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.